Ostatnie pożegnanie ks. prof. Romana Rogowskiego

W najbliższy czwartek we Wrocławiu odbędą się uroczystości pogrzebowe zasłużonego kapłana. Rozpocznie je Msza św. żałobna w katedrze wrocławskiej.

O 12.00 Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył bp Maciej Małyga. Bezpośrednio po Eucharystii ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu na cmentarzu św. Wawrzyńca na ul. Bujwida.

Ks. prof. dr hab. Roman Rogowski urodził się w Woli Hetmańskiej (archidiecezja lwowska) 10 stycznia 1936 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku we Wrocławiu. Pracował jako wikariusz w Zgorzelcu i Wrocławiu. Po ukończeniu studiów specjalistycznych w zakresie teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim został wykładowcom w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu oraz prowadził zajęcia dydaktyczne jako adiunkt i kierownik Katedry Teologii Dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym.

Posługiwał jako prefekt w MWSD (lata 1971-72) oraz kapelan Sióstr św. Jadwigi (1969-1972) i Sióstr Maryi Niepokalanej (1972-2023).

Poza tym, że był znanym teologiem dogmatykiem, był również autorem wielu prac z zakresu teologii, duchowości oraz esejów teologiczno-literackich poświęconych mistyce gór. - O sprawach Boskich pisać po ludzku. Wydaje mi się, że jest to istota mojego powołania - mówił o sobie w krótkim wykładzie w 2016 roku ks. prof. Roman Rogowski. Okazją był jubileusz pracy naukowej. Kapłan został uhonorowany wówczas Księgą Jubileuszową "Piękna dama teologia”.

Ksiądz Roman Rogowski zmarł 6 stycznia w wieku 87 lat i 63. roku kapłaństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..