Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Katolickie szkoły z diecezji na dobrym poziomie

Najnowszy ranking liceów ogólnokształcących "Perspektyw" 2023 pokazuje, że katolickie placówki prezentują wysoki poziom i konkurują z najlepszymi.

Ranking wydawnictwa "Perspektywy" co roku prezentuje najlepsze licea i technika w całej Polsce. To opiniotwórcze zestawienie, którym kierują się rodzice i młodzież w doborze szkoły ponadpodstawowej. W 25. edycji rankingu wzięło udział 1360 liceów ogólnokształcących i 1185 techników z całej Polski.

W tym roku najwyżej pośród katolickich szkół archidiecezji wrocławskiej uplasowało się Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Zajęło 174. miejsce spośród tysiąca sklasyfikowanych w całej Polsce placówek, a także 14. miejsce na Dolnym Śląsku.

- Wiadomo, że w rankingu w dużej mierze są brane pod uwagę wyniki matur. Liczy się akcent naukowy, udział w konkursach i olimpiadach. My także stawiamy na coś, co w rankingu może nie wybrzmiewa tak bardzo. Staramy się, oprócz nauki, kłaść nacisk i akcent na całościowy rozwój człowieka, na wychowanie do wartości, odpowiedzialności, na kształtowania charakteru - wymienia s. Katarzyna Niemiec OSU, dyrektor Liceum Sióstr Urszulanek.

Jak podkreśla, szkoła chce wykształcić nie tylko mądrego ucznia, ale dojrzałego, odpowiedzialnego obywatela. - Muszę przyznać, że uczniowie, którzy do nas przychodzą, rzeczywiście chcą się uczyć, zależy im na zdobywaniu wiedzy. Mają ambicje, są otwarci. Myślę, że na dobry poziom w placówce na pewno wpłynął fakt, że stała się publiczna już jakiś czas temu, a od 8 lat uczęszczają do niej też chłopcy - mówi s. Katarzyna.

Liceum urszulańskie uzyskało po raz kolejny (od 2021 r.) najwyższą odznakę Złota Szkoła.

Kolejna szkoła katolicka z diecezji także zaprezentowała się dobrze w rankingu. Publiczne Liceum Salezjańskie z Wrocławia zajęło 464. pozycję w skali kraju i 34. w województwie. Zdobyło także odznakę Srebrnej Szkoły.

Przypomnijmy, że w Polsce działa ponad 3200 liceów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy