Nowy numer 5/2023 Archiwum

Warsztaty dla kobiet w każdym wieku - o wewnętrznym pięknie

Już od 30 stycznia w parafii pw. św. Henryka we Wrocławiu rozpoczyna się seria spotkań o kobiecości pod hasłem: "Być kobietą".

Warsztaty są skierowane dla kobiet, które chcą być wewnętrznie piękne. Co to znaczy? - Każda z nas ma w sobie dążenie do piękna i pragnienie, żeby się w tym spełnić. A żeby to było uwolnione w nas, musimy się tym faktem realnie ucieszyć. Warsztaty będą czasem odkrywania naszego bogactwa, ale są w nim także pewne pułapki, których warto byłoby się wystrzegać, by zapanować nad sobą. Żeby innym z nami także było dobrze - mówi prowadząca Anna Banaszak, pedagog, terapeuta, pracownik poradni rodzinnej.

Od wielu lat zajmuje się współpracą z małżeństwami i rodzinami. Od kilku lat prowadzi warsztaty dla kobiet. Chce punkt ciężkości postawić także na sztukę rozmowy z ludźmi. Wydaje się, że mówienie jest dla kobiety czymś łatwym. Chodzi jednak o to, by prowadzić rozmowy konstruktywne, budujące, takie, które nam będą w życiu pomagać i prowadzić do dobrych rozwiązań.

Plan spotkań (pięć poniedziałków od 30 stycznia w godz. 17-19):

  • Kobieta, jaką chcę być (i co z tego wychodzi) - 30 stycznia
  • Sztuka rozmowy z ludźmi - co pomaga, co przeszkadza - 6 lutego
  • Konflikty rodzą zamęt, a przebaczenie przywraca radość - 20 lutego
  • Bogactwo kobiety - czego potrzebują od nas inni (a czego nie) - 27 lutego
  • Źródło wewnętrznej harmonii i kobiecej siły - jak je zachować ? - 6 marca.

- Dobór tematów jest wynikiem moich refleksji nad swoją kobiecością i kobiecością w ogóle. Zdaję sobie sprawę z tego, jaka chcę być i do jakiej postawy dążę. Mam przed sobą punkty odniesienia i postacie, którymi jestem zafascynowana. Nie zawsze to wychodzi, że jesteśmy takimi kobietami, jakimi chcemy być, i nad tym też podejmiemy dyskusję - zapowiada A. Banaszak.

Na jednym ze spotkań prowadząca wraz z uczestnikami skupi się na konfliktach, które przynoszą nam pewien zamęt. Wiele konfliktów sobie sami fundujemy i one nas osłabiają. Antidotum, oprócz rozmawiania i dochodzenia do zrozumienia, okazuje się przebaczenie. Ono przywraca nam radość.

- Przyjrzymy się źródłom naszej wewnętrznej harmonii i siły. Jakie jest bogactwo kobiety, czego potrzebują od nas inni ludzie, a czego nie potrzebują? Jak sobie z tym poradzić? - zastanawia się szczęśliwa żona i matka.

Nie trzeba być na wszystkich spotkaniach, jednak jest to zalecane. Przy zapisach warto zasygnalizować, czy przyjdziemy na wszystkie spotkania. Odbędą się one w budynku parafialnym przy kościele pw. św. Henryka przy ul. Glinianej 16 we Wrocławiu w godz. 1-19. Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na: aniabanaszak@poczta.fm lub pod nr. tel.: 509 342 113.

Warsztaty są współfinansowane z budżetu gminy Wrocław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy