Nowy numer 5/2023 Archiwum

Fundacja "Evangelium Vitae" zaprasza do nowych grup wsparcia

To propozycje dla osób w żałobie oraz dla opiekunów osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i z problemami depresyjnymi. Dzięki dofinansowaniu przez gminę Wrocław udział w nowych grupach jest bezpłatny.

Obie nowe grupy poprowadzi Dorota Wroczyńska - lekarz medycyny paliatywnej, psychoterapeutka. Jak zauważa, fundacja prowadzona przez siostry boromeuszki działa w szeroko rozumianym nurcie pro life, troszcząc się o życie na każdym etapie i w każdych okolicznościach.

- Ta troska zaczyna się od momentu poczęcia, a nawet wcześniej, bo wsparcie w Evangelium Vitae znajdują również pary tęskniące za rodzicielstwem (z pomocą przychodzi tu naprotechnologia). Towarzyszy człowiekowi aż po naturalną śmierć, a teraz dotyczyć będzie także osób w żałobie - mówi. - Pomoc w Evangelium Vitae znajdują osoby oczekujące narodzin chorego dziecka (hospicjum perinatalne), jest szkoła rodzenia, Klub Mam, Bank Niemowlaka, Okno Życia, grupa wsparcia dla mam w depresji poporodowej, dla rodziców po stracie okołoporodowej… Działa poradnia rodzinna z ofertą dotyczącą m.in. problemów małżeńskich, wychowawczych, Klub Seniora, zakład opiekuńczo-leczniczy - wylicza.

Nowe grupy mają charakter otwarty. Można do nich dołączyć w dowolnym momencie. Z powodów organizacyjnych warto wcześniej się zgłosić.

Spotkania obu grup odbywają się w siedzibie Fundacji Evangelium Vitae, przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu. Zgłoszenia:
wroczynskad@gmail.com, tel. 798 343 721. Więcej informacji: fev.wroclaw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy