Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Naszym habitem jest serce

Siedem młodych kobiet odpowiedziało na zaproszenie, by dowiedzieć się więcej o życiu konsekrowanym realizowanym w ramach Oriońskiego Instytutu Świeckiego.

Podczas spotkania chciałyśmy podzielić się tym, że w Kościele istnieje coś takiego, jak powołanie do życia konsekrowanego w świecie. To jest wciąż mało znana forma życia konsekrowanego. Mamy świadomość, że jest wiele kobiet, które poszukują swojej drogi, a niewiele ma wiedzę o instytutach świeckich - mówi Ania, która jest pielęgniarką, a na zaproszenie na drogę życia konsekrowanego odpowiedziała już kilkanaście lat temu.

Podkreśla przy tym, że uczestniczki mogły poznać i zobaczyć kilka z nich. - Na co dzień nie jest to takie proste, bo żyjemy niejako w ukryciu. Zewnętrznie tego nie widać. Stapiamy się z innymi świeckimi. Chcemy jednak, by wyróżniały nas postawa, przykład życia, to, że wierzymy w Pana Boga z odwagą i nie wstydzimy się być blisko Niego. Naszym habitem jest nasze serce - wyjaśnia.

czytaj dalej poniżej

Ania ocenia wrocławskie spotkanie bardzo pozytywnie. - Po ludzku chciałoby się, by przyszły tłumy, ale przecież nie o liczby tu chodzi. Choćby to spotkanie było ważne dla tylko jednej z uczestniczek, to będzie już wielki sukces. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 7 kobiet. Wszystkie były w zbliżonym wieku - od dwudziestu kilku do trzydziestu kilku lat. To wciąż młode osoby, które wiedzą, czego chcą. One też się chyba nie spodziewały, że my, członkinie Oriońskiego Instytutu Świeckiego, jesteśmy w ich wieku - dodaje. Zaznacza też, że dziewczyny przyjechały nie tylko z Wrocławia, ale również z innych miejscowości Dolnego Śląska, a nawet z... Malborka.

Jest też przekonana, że czas spędzony "pod czwórką" na Ostrowie Tumskim był bardzo owocny. - Uczestniczki dziękowały nam za to spotkanie, za atmosferę i otwartość. Oczywiście, nie wiemy, jaką decyzję podejmą co do swojej przyszłości, ale na pewno warto było przez ten dzień stworzyć wspólnotę. To był piękny Boży dzień - zapewnia Ania.

Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się w najbliższych tygodniach. Tym razem w innym miejscu w Polsce. Dokładna lokalizacja i termin nie są jeszcze znane. Zainteresowane kobiety mogą szukać informacji na stronie internetowej www.iso.orione.pl.

Czytaj także o spotkaniu "Światło w mieście", które odbędzie się 2 lutego na wrocławskim Ostrowie Tumskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy