Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ja+Ty=My

Od 10 do 12 lutego we Wrocławiu odbędzie się kurs w ramach programu "Ja+Ty=My". Jak zaznaczają świeccy koordynatorzy wydarzenia, udział w nim to inwestycja w małżeństwo, która na pewno się opłaci.

Program jest przeznaczony dla par, które mają za sobą kilkadziesiąt lat albo też kilka miesięcy stażu małżeńskiego.

- Ponad rok temu uczestniczyliśmy w programie Ja+Ty=My jako małżeństwo z dwudziestoczteroletni stażem. Jechaliśmy z neutralnym nastawieniem, bo w zasadzie nie mieliśmy większych trudności. Jednakże to, co przeżyliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Justyna Kostrubies. Zaznacza, że treści, które usłyszeliśmy, ukazały im jak bardzo ważna jest relacja między małżonkami, nie tylko ze względu na nich samych, ale też ze względu na dzieci.

- Udział w programie pozwolił nam na nowo zakochać się w sobie, ale też wskazał obszary do pracy nad sobą. Dużo otrzymaliśmy i w związku z tym zrodziło się w nas ogromne pragnienie, by z tego programu skorzystało jak najwięcej małżonków - dodaje Darek Kostrubies.

Małżonkowie zostali przeszkoleni metodycznie, by rozpowszechniać kurs "Ja+Ty= My". - Z uwagi na to, że należymy do wspólnoty Świeckich Uczniów Krzyża, to podzieliliśmy się tym pomysłem z siostrą Stefanią, która towarzyszy naszej wspólnocie. Bardzo ucieszyła się z tej inicjatywy. Zatem razem ze Wspólnotą Świeckich Uczniów Krzyża, we współpracy z Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu (miejsce, gdzie będą odbywać się warsztaty) chcemy zaprosić was, drodzy małżonkowie, do udziału w programie "na Miłość i Życie" - zachęcają świeccy koordynatorzy projektu.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

Ramowy program spotkania:

  • Piątek: 17.00-21.00,

  • Sobota: 10.00- 20.00 (9.00 Eucharystia dla chętnych),

  • Niedziela: 9.00-17.00 (15.00 Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich).

Prowadzący: ks. Piotr Wieteska, duszpasterz rodzin z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, oraz pary trenerskie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy