Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Misja ks. Bosko trwa

Centrum Nowej Ewangelizacji "Don Bosko" zorganizowało świętowanie różnych grup rodziny salezjańskiej w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego z okazji wspomnienia liturgicznego ks. Jana Bosko.

Wieczór rozpoczął się od Mszy świętej w parafii.

- Do tego, żeby być w królestwie niebieskim już tu na ziemi, prowadzi prosta droga codziennej świętości i codziennego wzrastania w zaufaniu. I takiej drogi uczył ks. Bosko. On wiedział, że dla tych chłopaków, których Bóg przyprowadza pod drzwi oratorium, nie zrobi wielkich myślicieli i głębokich teologów. Ale też wiedział, że i oni potrzebują miłości Ojca. Potrzebują nauczyć się, jak do Boga dotrzeć - mówił  w homilii ks. Mikołaj Wyczałek SDB.

- Na księdzu Bosko nie kończy się ta misja. Bóg do dziś posyła swoich pasterzy. To jest słowo dla nas - księży salezjanów. Czy w moim życiu młodzież i ludzie czują, że są kochani, poznają, że Bóg jest z Nimi? Czy w mojej codzienności jestem taki? To jest słowo dla całej rodziny salezjańskiej. Także salezjanów współpracowników, którzy też są powołani do uczestnictwa w tym posłannictwie - wyjaśniał kaznodzieja. 

Podkreślał, że Bóg potrzebuje naszych rąk do tego, żeby zrealizować swoją obietnicę, Pytanie, czy my chcemy, czy pozwolimy, czy oddamy siebie do tej pięknej misji troski o młodych. O tych, którzy są najcenniejszą częścią Kościoła.

- Chcemy uwielbiać Boga za ten wielki dar dla Kościoła, jakim był i jest nasz ojciec i założyciel. Ale też dziś jest dobry dzień, by poprosić Boga o odnawianie w nas tej samej gorliwości o zbawienie dusz, żeby tak, jak posłużył się Jankiem Bosko, posłużył się mną bez żadnych barier - podsumował ks. Wyczałek.

Po Eucharystii zebrani przeszli na agapę, gdzie przy herbacie i ciastku członkowie różnych grup salezjańskich mogli się spotkać, zintegrować i porozmawiać.

W ramach salezjańskiego święta ks. Grzegorz Dłużniak SDB poświęcił nowe pomieszczenia poradni rodzinnej przy pl. Grunwaldzkim 3, działającej od 9 stycznia. Więcej informacji o poradni można znaleźć TUTAJ.

Misja ks. Bosko trwa Misja ks. Bosko trwa Misja ks. Bosko trwa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy