Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Abp Józef Kupny poświęcił nową siedzibę wrocławskiego oddziału Civitas Christiana

Metropolita wrocławski odwiedził w nowej siedzibie pracowników wrocławskiego oddziału Civitas Christiana. To nowa odsłona pracy katolickiego stowarzyszenia w stolicy Dolnego Śląska.

Już nie przy ul. Kuźniczej, a przy Staromłyńskiej 2a (lokal 12, naprzeciwko Muzeum Iluzji) znajduje się siedziba wrocławskiego Civitas Christiana. Poprzedni lokal idzie do remontu. Nowe miejsce znajduje się na parterze i jest bardziej dostępne. Poświęcił je 31 stycznia abp Józef Kupny. 

- Zorganizowaliśmy już spotkanie z reżyserem filmu "Kurierka" o Władysławie Rzepeckiej. Wchodzimy bardziej w przestrzeć sieci wirtualnej. Mamy warunki do nagrywania filmów i podcastów. Kładziemy teraz większy nacisk na działania multimedialne. Oprócz tego, że mamy tu oddział, to siedziba jest elementem centrum medialnego Civitas Christiana. Nasze działania przeszły z tej statutowo-organizacyjnej strony w bardziej multimedialną. Będziemy wypuszczać więcej produktów w internecie. Programowo oczywiście się nie zmieniamy. Dalej zajmujemy się katolicką nauką społeczną i działalnością formacyjną - informuje Piotr Sutowicz, dyrektor wrocławskiego oddziału Civitas Christiana.

Nowa siedziba to jakby nowe otwarcie i zmiana na lepsze. Pracownicy stowarzyszenia cieszą się, że odwiedził ich pasterz Kościoła wrocławskiego.

- Dysponujemy teraz salą przygotowaną pod względem multimedialnym. Mamy rzutnik, ekran, tworzy się nowe studio. Dysponujemy po prostu większymi możliwościami i będziemy z tego korzystać. Będziemy jeszcze bardziej aktywni. Zapraszamy już nie na Kuźniczą, a na Staromłyńską. Poza tym, nowy lokal jest z pewnością bardziej estetyczny i klimatyczny - mówi Estera Ryczek z Civitas Christiana.

Abp Józef Kupny poświęcił nową siedzibę wrocławskiego oddziału Civitas Christiana

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy