Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Smolec. Twarzą w twarz ze Zmartwychwstałym

Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego ze Smolca zaprasza do trwania przed obliczem Pana uwiecznionym na chuście z Manoppello. Msza św. i spotkanie modlitewne przy kopii tej szczególnej relikwii odbędą się w piątek 17 lutego.

Eucharystia w kościele pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościelnej w Smolcu rozpocznie się o 18.00. Po niej modlitwę przed obliczem Chrystusa poprowadzi ks. Paweł Druszcz SDB, a oprawę muzyczną zapewni zespół N.O.E.

Starannie wykonana kopia wizerunku z chusty znalazła się w Smolcu dzięki Andrzejowi Radańskiemu; jest owocem pielgrzymki do Manoppello.

„Szukam, o Panie, Twojego Oblicza...” - przypominają organizatorzy wersety psalmu 27, i przywołują słowa Benedykta XVI, który odwiedził sanktuarium we włoskim Manoppello 1 września 2006: „Szukanie Oblicza Chrystusa ma być centralnym pragnieniem wszystkich chrześcijan.  W istocie to właśnie my jesteśmy  pokoleniem, które teraz szuka Jego Oblicza Oblicza „Boga Jakuba”. Jeśli wytrwamy w poszukiwaniu Oblicza Chrystusa, na końcu naszego ziemskiego pielgrzymowania. On sam, Jezus będzie naszą radością wieczną, naszą odpłatą i chwałą na wieki”.

Siostra Blandina Paschalis Schlömer, trapistka, badająca od lat płótno z Manoppello, tłumaczyła w rozmowie z „Gościem”, że – według niej i wielu innych badaczy – welon z Manoppello jest chustą, którą położono na twarzy zmarłego Jezusa. Wyjaśniała, że Jego ciało opatulono całunem, a na twarz położono bisiorową chustę. W chwili Zmartwychwstania w niewyjaśniony przez naukę sposób na Całunie Turyńskim znalazł się wizerunek umęczonego Chrystusa, a na welonie z Manoppello odbicie twarzy Zmartwychwstałego. Zobacz TUTAJ

Smolec. Twarzą w twarz ze Zmartwychwstałym   Materiały organizatorów

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy