Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W rękach Boga

"Światło w mieście" to była pierwsza tego typu inicjatywa we Wrocławiu. Świeccy i osoby konsekrowane spotkali się najpierw na wspólnej modlitwie, a później ci drudzy odpowiedzieli o tym czym żyją na co dzień oraz jakie przezywają radości i trudności. Po co konsekrowani światu? Obejrzyj nagranie.

Po spotkaniu modlitewnym w katedrze wrocławskiej uczestnicy spotkania przeszli do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, by posłuchać panelu poświęconemu osobom konsekrowanym. Gośćmi byli: bp Jacek Kiciński (klaretyn), s. Władysława Krasiczyńska (józefitka), Agata Combik (dziewica konsekrowana), ks. Grzegorz Dłużniak (salezjanin) i o. Marcin Dyjak (dominikanin).

We wstępie do rozmowy o. Jarosław Zatoka, (franciszkanin) nawiązał do nazwy wydarzenia - "Światło w mieście". - Światła nie stawia się pod korcem, ale stawia się w takim miejscu, by rozświetlało ciemności i wskazywało drogę - mówił wskazując, że takie jest zadanie osób konsekrowanych.

Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania całego panelu:

Światło w mieście. "W rękach Boga - po co konsekrowani światu?"
Gosc Wroclawski [live]

- Dziś, gdy w Kościele przeżywamy kryzys powołań, jednym z pytań, które utrudnia podjęcie decyzji o życiowym wyborze jest: " czy ja będę szczęśliwy/-a w tym zakonie?" lub "czy ja będę szczęśliwy/-a w tym małżeństwie?". Wasza postawa daje tę odpowiedź: "Tak, będziesz szczęśliwy!"

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek i kuluarowe rozmowy przy kawie i herbacie. Słodkości przygotowały siostry z kilku zgromadzeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy