Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Fundacja in Blessed Art zaprasza do udziału w warsztatach

To propozycja dla tych, którzy marzą o napisaniu pierwszej w życiu ikony, oraz dla osób, które chcą głębiej wejść w świat ikonopisarstwa.

Zajęcia odbywają się w Galerii i Pracowni Ikon przy ul. św. Antoniego 34 we Wrocławiu, tuż przy kościele paulinów.

- Dla początkujących mamy trzy grupy: weekendową, podstawową oraz grupę z rozszerzonym programem - mówi Hubert Kampa, ikonopis, prezes fundacji. - Zajęcia mogą być organizowane rano lub wieczorem. Uczestnicy poznają od podstaw pisanie ikony tradycyjną techniką tempery jajecznej, dowiadują się, czym w ogóle ikona jest, także w wymiarze duchowym, modlitewnym. Otrzymują ponadto dostęp do materiałów online. Dla uczestników zaawansowanych prowadzimy warsztaty pozłotnictwa na bolus i polerowanie złota. Proponujemy również warsztat z ikoną Trójcy Świętej według A. Rublowa.

Warsztat pozłotnictwa wprowadza w tajniki złocenia na tradycyjną glinkę (bolus) i polerowania złota agatem oraz wybijania puncyny.

Warsztaty dla początkujących „Pierwsza Ikona” prowadzą od przygotowania deski i szkicu po olifowanie ikony. Uczestnicy mają do wyboru trzy wizerunki: Pantokratora, Hodegetrii lub Eleusy.

Możliwe jest także prowadzenie zajęć indywidualnie.

Więcej informacji i zapisy na stronie ikony.wroclaw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy