U wrocławskich paulinów 11 lutego po Mszy św. odprawionej o 10.30 rozpocznie się Różaniec i Nabożeństwo Okrycia Płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.
Modlitewne spotkanie w Światowy Dzień Chorego rozpocznie się w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła Eucharystią o 10.30, podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. odbędzie się modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem oraz Nabożeństwo Okrycia Płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. Szczególnie zaproszone są osoby chore i cierpiące.
- Takie nabożeństwa planowane są także w przyszłości, najbliższe 25 marca, w Dzień Świętości Życia - tłumaczy Sylwia Sitek z Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, dodając, że zainicjowany został Apostolat Różańca Świętego i Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe.
Płaszcz jest znakiem opieki Maryi, nawiązuje m.in. do tradycji związanych ze szkaplerzem, pomaga w ufnej modlitwie – na wzór tych, którzy chcieli dotknąć choć frędzli płaszcza Jezusa, z wiarą otwierając się na Jego łaskę. Płaszcz, który towarzyszy nabożeństwu, wykonany został na wzór maryjnego płaszcza z wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. W takim niebieskim płaszczu, w odzieniu o bogatej symbolice, ujrzał Ją Indianin Juan Diego.
Apostolat Różańca świętego i Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe powstał w 2010 r. za zgodą władz kościelnych. Płaszcze, używane podczas nabożeństw, pochodzą z Meksyku, mogą posługiwać się nimi tylko osoby do tego upoważnione.
Nabożeństwo w Czechowicach-Dziedzicach. Alina Świeży-Sobel Archiwum wrocławskich paulinów