Na inauguracyjnym spotkaniu zgromadził się prawdziwy tłum zainteresowanych osób. Nie brakło poczęstunku, walentynkowych akcentów oraz spontanicznego muzykowania. 14 lutego o 14.00 w parafialnym domu zagościli ludzie kochający życie, pełni pasji i pomysłów.
Seniorów powitał proboszcz, ksiądz Janusz Jastrzębski – wspominając że przed laty funkcjonował już przy kościele pw. św. Elżbiety Klub Seniora.
Zobacz zdjęcia:
– Na nowo podejmujemy tę inicjatywę. Uważam, że to ważny element życia wspólnoty parafialnej – mówił. – Wpisuje się w program duszpasterski tego roku, którego hasło brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Chodzi o Kościół, który jest żywy, który funkcjonuje, działa, spełnia swoją misję i jest żywą wspólnotą ludzi, otwartą na wszystkich, zapraszającą, przyjazną.
Podkreślił, że propozycja dla seniorów wiąże się także z dążeniem do otoczenia troską w parafii każdej możliwej grupy ludzi – od dzieci, poprzez młodzież, rodziny.
– Pomysłów mamy bardzo dużo, ale chcielibyśmy, żeby państwo też wychodzili ze swoimi propozycjami. W jesieni życia czasem siedzimy sami, nie mamy co robić... Chodzi o to, żeby państwo czuli się tu jak w domu – mówiła pani Natalia Smiatacz, koordynująca działanie Klubu.
Osobą szczególnie zaangażowaną w jego organizację jest również Ewa Kłak, od kilku lat współtworząca i wspierająca różne inicjatywy w parafii.
Wśród przybyłych na pierwsze spotkanie znaleźli się muzycy, poeci, malarze czy świetni tancerze. Pan Franciszek Tomera zaśpiewał piosenkę o miłości, muzykowali również (przy akompaniamencie przyniesionych z własnej inicjatywy gitary i skrzypiec) Wiktor Wojciechowski, Stanisław Stembalski i Bronisław Dżugan, a Józef Józak wyrecytował wiersz swojego autorstwa.
Po śpiewie, w który włączyli się wszyscy zebrani, przyszedł czas na słodki poczęstunek i długie rozmowy.
Znany jest już program kolejnych spotkań do piątku 24 lutego. Zajęcia będą trwały od poniedziałku do piątku od 13.00 do 16.00, za wyjątkiem Środy Popielcowej 22 lutego (wspólna Msza św. o 18.30) i czwartku 23 lutego (w planach adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna Msza św. o 18.00 oraz spotkanie w kawiarence).
Na poszczególne dni zaplanowano między innymi świętowanie „tłustego czwartku”, zajęcia z rękodzieła, gry planszowe, spotkania z gośćmi specjalnymi, czas wspomnień („Moje korzenie”).
W planach są propozycje religijne, artystyczne, związane z poradami (zdrowie, uroda, bezpieczeństwo), majsterkowaniem, włączaniem się w akcje charytatywne, spotkania z ekspertami, pielgrzymki, wycieczki i zwiedzanie, wspólne świętowanie rozmaitych uroczystości, aktywność fizyczna, rozwój wszelakich pasji.