Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Małżeństw

Ruch Duchowości Małżeńskiej "Equipes Notre-Dame" w Polsce zaprasza małżeństwa na modlitwę i spotkanie z Jackiem Pulikowskim. To także okazja, by poznać wspólnotę bliżej.

Wielkopostny Dzień Skupienia Ruchu dla Małżeństw Sakramentalnych "Equipes Notre Dame" to okazja, by zgłębić małżeńską duchowość i poznać konkretną wspólnotę.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w archikatedrze wrocławskiej 19 marca o godz. 10. Odprawią ją kapłani - doradcy duchowi małżeństw. Członkowie Ekip Notre Dame czynnie zaangażują się w Eucharystię i powiedzą świadectwo.

Po Mszy św. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego o godz. 11.30 odbędzie się konferencja, którą wygłosi J. Pulikowski.

- Najbliższe spotkanie formacyjne adresujemy nie tylko do małżeństw z naszego ruchu, ale pragniemy, aby było otwarte na inne małżeństwa i miało charakter informacyjny o naszym ruchu - zaprasza Paulina Masternak.

Z mężem jest w Ruchu od prawie 5 lat. - Pierwszy raz usłyszeliśmy o tej wspólnocie 10 lat temu, kiedy przypadkiem trafiliśmy na rekolekcje prowadzone właśnie przez J. Pulikowskiego. Pięć lat temu ponownie na niego trafiliśmy i tym razem już w nim zostaliśmy. Była to najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć dla naszego wspólnego życia, zarówno tego duchowego, jak i zwyklej codzienności w małżeństwie - mówi P. Masternak.

Małżeństwa w Ruchu skupiają się na pogłębianiu swojej relacji z Panem Bogiem poprzez pogłębienie małżeńskich relacji. - Dzięki temu nie tylko możemy razem z małżonkiem, którego przecież kocham i chcę dla niego jak najlepiej, wzrastać duchowo, ale ma to również ogromny wpływ na nasze relacje z dziećmi, jak i sposób ich wychowania. Dzięki Ruchowi nauczyliśmy się rozmawiać ze sobą w inny sposób, co pozwala nam lepiej rozwiązywać problemy codzienności. Mając oparcie w innych małżeństwach, które tworzą z nami Ruch, wiemy, że są to ludzie, którzy dzielą z nami ten sam system wartości i swoją siłę czerpią, tak jak my, z trwania przy Bogu - opowiada pani Paulina.

- Nasze wspólne pragnienie Boga, życia na co dzień Jego słowem było najważniejszym powodem wejścia i pozostawania w Ruchu już od 10 lat. Życie charyzmatem, jaki proponuje Ruch, bardzo zbliżyło nas do Boga i siebie nawzajem. Naprawdę poznaliśmy i uwierzyliśmy w miłość, jaką Bóg ma ku nam. Świadomość naszej małości i słabości oraz przyjęcie prawdy, że ludzkie siły nie wystarczą, otwiera nam oczy i pozwala odkrywać, że nasza prawdziwa wielkość i godność jest w łasce i miłosierdziu Pana. Ta 10-letnia droga utwierdza nas w przekonaniu, że prawdziwa mądrość życiowa polega na trwaniu przy Chrystusie - mówią Jolanta i Marcin Pacholarzowie, członkowie Ruchu dla Małżeństw "Equipes Notre Dame".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy