Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na rekolekcje

Odbędą się 25 i 26 marca w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Poprowadzi je ks. Jakub Deperas.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rekolekcje zaczynają się o 15.30. Każdego dnia najpierw przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a następnie Msza św. z kazaniem. Całość zakończy agapa.

- Spotykamy się nie tylko na rekolekcjach, ale w każdą 3. niedzielę miesiąca o 16.00 - wyjaśnia ks. Rafał Michaelis, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców. - Spotkanie zaczynamy w braterskich kręgu, przy kawie, herbacie, następnie wysłuchać można konferencji tematycznej - ostatnio o bł. Natalii Tułasiewicz. Czasem zapraszamy gości. Planujemy konferencje dotyczące życia i nauki Kościoła, w nawiązaniu do trwającego roku duszpasterskiego, poświęconego Kościołowi.

Ksiądz Michaelis wraz z członkami duszpasterstwa planuje podjąć wypracowane już w minionych latach w tym środowisku tradycje, ale otwarty jest także na nowe inicjatywy. W lipcu wyruszają na ogólnopolską pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę.

- Bycie nauczycielem to bardzo odpowiedzialna misja. Nie chodzi tylko o przekazanie młodemu człowiekowi określonej wiedzy, ale o kształtowanie jego człowieczeństwa, osobowości - podkreśla kapłan. Dodaje, że to się nie dzieje jedynie w szkole na katechezie. Nauczyciel wychowuje "całym sobą"; sam powinien być dojrzałym człowiekiem, wychowawcą, a nie tylko "rzemieślnikiem". - Ważne, by wierzący nauczyciele, katolicy, otrzymywali wsparcie ze strony Kościoła i by mieli odwagę przyznawać się do swojej wiary - mówi.

Duszpasterstwo ma swoich stałych bywalców, ma też sympatyków. Dołączają nowe osoby. Każdy nauczyciel, wychowawca (także przyszły nauczyciel, student) będzie mile widziany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy