Nowy numer 21/2023 Archiwum

Jeden, święty, powszechny, apostolski...

W oławskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego zainaugurowany zostanie 21 marca cykl spotkań, który ma przypomnieć, czym jest i po co nam Kościół.

Na cykl składają się cztery comiesięczne spotkania, podczas których zaproszeni goście będą rozwijali jeden z przymiotów Kościoła wymieniony w katolickim Credo - jeden, święty, powszechny, apostolski.

Prelegentem podczas pierwszej katechezy będzie ks. dr Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej. 21 marca (wtorek) o 19.00 wygłosi prelekcję pt. "Wierzę w Kościół - JEDEN. Poza Kościołem nie ma zbawienia. Ojcowie Kościoła o Kościele".

- Chodzi o to, by nie zgubić tego, co w Kościele jest najważniejsze, i się tym Kościołem stawać i żyć. Inaczej mówiąc, chcemy pomagać odkrywać naszą katolicką tożsamość - mówi o katechezach ks. Zbigniew Kowal, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie. Kapłan zaznacza, że zaproszenie do udziału w spotkaniach kierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby się zatrzymać i w tym ogromnym szumie dowiedzieć się więcej, ale też dla tych, którzy są zakorzenieni we wspólnocie i szukają inspiracji do tego, by Kościół budować. - Jako proboszcz jestem coraz bardziej świadomy, że wierni z mojej parafii mają bardzo różne spojrzenie na Kościół i prawdopodobnie różne wyobrażenia, które często, zamiast łączyć, prowadzą do podziałów. Wierzę, że katechezy pomogą nam skupić się na głębi, a nie na fasadzie, bo elewacja niekoniecznie musi określać stan wnętrza. Chcemy odkryć, do czego Kościół nas zaprasza - dodaje.

Spotkania będą się odbywały o 19.00 w domu parafialnym przy ul. Zacisznej 4 w Oławie. Organizatorzy zachęcają, by wcześniej wziąć udział w Mszy św. w kościele o 18.00.

Harmonogram spotkań:

  • 21 marca (wtorek) o 19.00 - "Wierzę w Kościół - JEDEN. Poza Kościołem nie ma zbawienia. Ojcowie Kościoła o Kościele" - ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej,

  • 11 kwietnia (wtorek) o 19.00 - "Wierzę w Kościół - ŚWIĘTY czy grzeszny? Mistyczne ciało Chrystusa" - bp Maciej Małyga,

  • 9 maja (wtorek) o 19.00 - "Wierzę w Kościół - POWSZECHNY. Między katolickością a katolicyzmem" - ks. Jacek Froniewski, kanclerz Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej,

  • 14 czerwca (środa) o 19.00 - "Wierzę w Kościół - APOSTOLSKI. Od Qahal JHWH do Ekklesia. Żydowskie korzenie Kościoła" - ks. Mariusz Rosik, biblista, wykładowca PWT.

Czytaj więcej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast