Nowy numer 21/2023 Archiwum

Charyzma św. Józefa

Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza panów do modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa w piątek 24 marca o 18.00. Po Eucharystii w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła (ul. Katedralna 4) konferencję pt. "Charyzma św. Józefa" wygłosi ks. Janusz Gorczyca, proboszcz parafii pw. św. Maurycego we Wrocławiu.

Wydarzenie rozpocznie się od adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Drogi Krzyżowej. W tym czasie kapłan będzie również czekał w konfesjonale na osoby, które chcą przystąpić do spowiedzi.

"Według definicji Słownika Języka Polskiego PWN, charyzma to szczególne cechy osobowości, którym osoba je posiadająca zawdzięcza niekwestionowany autorytet u ludzi i wpływ na nich. W ujęciu teologicznym termin charyzma (gr. chárisma - dar) określa jednostki obdarowane łaską Boską, »darem Bożym«. Czy któreś z przytoczonych pojęć nie pasuje do św. Józefa? Cztery Ewangelie łącznie poświęcają mu dwadzieścia sześć wersów, a jego imię wymienione jest czternaście razy, chociaż sam nie wypowiada w nich ani jednego słowa. Pomimo tego jest określany jako wzór takich cnót, jak posłuszeństwo Bogu, wiara, pracowitość, męstwo, sprawiedliwość, czystość, piękna miłość, skromność, ubóstwo, milczenie, opanowanie" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Organizatorzy przypominają, że wiele miast i krajów obrało sobie św. Józefa za patrona. Wśród nich są m.in. Kanada, Czechy, Austria, Hiszpania, Portugalia, Węgry, Meksyk, Filipiny, Bawaria, Rosja, Peru, Tyrol, Styria, Karyntia. "Jest opiekunem Kościoła powszechnego, stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych noszących jego imię, a także misji chińskich, sprawiedliwości społecznej, małżeństw i rodzin chrześcijańskich, dzieci, młodzieży, sierot, dziewictwa, robotników, rzemieślników, cieśli, drwali, stolarzy, kołodziejów, inżynierów, grabarzy, wychowawców, podróżujących, wypędzonych. Jaką charyzmę trzeba mieć, aby tak mocno odcisnąć swój ślad w dziejach świata? Ksiądz Janusz Gorczyca spróbuje rozjaśnić uczestnikom konferencji to zagadnienie" - czytamy dalej.

Program spotkania:

  • 18.30 adoracja, Droga Krzyżowa i spowiedź,
  • 19.15 Msza św.,
  • 20.15 kawa i herbata,
  • 20.45 konferencja,
  • 21.30 mała grupa,
  • 22.00 zakończenie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast