Nowy numer 22/2023 Archiwum

Młodzi biorą sprawy w swoje ręce - inicjatywa "Budujemy 2.0"

Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w październiku. Teraz przyszedł czas na drugie spotkanie młodzieży z różnych wrocławskich wspólnot. - Jesteśmy zawsze wśród "swoich", a chcemy uwielbiać Boga też z innymi - tłumaczy Kuba Piechnik.

W październiku 2022 r. młodzież we wspólnot charyzmatycznych Wrocławia zorganizowała spotkanie formacyjne. Jak mówią, taka była potrzeba serc i pragnienie Ducha Świętego.

- "Budujemy" to inicjatywa, która zrodziła się w naszych sercach. W sercach młodzieży z różnych wspólnot Wrocławia. W naszym mieście jest bardzo wiele różnych grup młodzieżowych. Zobaczyliśmy, że niespecjalnie się znamy. Wszyscy przynależymy do jednego Kościoła, uwielbiamy jednego Boga, ale jesteśmy zawsze wśród "swoich". W swoim wygodnym kąciku wspólnotowym - opisuje K. Piechnik ze wspólnoty Hallelu Jah.

Podkreśla, że do stworzenia tego spotkania nikt nie zmusił młodzieży. Nikt nie kazał, nikt nie zasugerował takiej inicjatywy. - Przed pierwszym spotkaniem niczego nie oczekiwaliśmy, bo przecież wszystko mamy obiecane. W końcu zbieramy się w dwóch albo trzech (por. Mt 16,20), a nawet więcej, więc Pan Jezus jest z nami. Przecież o to nam wszystkim chodzi! Na spotkaniu zbudowaliśmy jedność na modlitwie i rozmowach - przy pizzy i w małych grupkach. Był to niesamowity czas doświadczenia legendarnej już "jedności w różnorodności" - mówi 21-latek.

Zaznacza, że owoce poprzedniego spotkania młodzi odczuwają do dzisiaj. Spotykają się w różnych wspólnotach, wspólnie prowadzą ewangelizacje, jeżdżą na różne rekolekcje i... "wbijają na domówki".

Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca na wrocławskich Popowicach u ojców oblatów, gdzie regularnie spotkania ma wspólnota Lew Judy. Początek to Msza św. w kościele NMP Królowej Pokoju o godz. 11.45 (ul. Ojców Oblatów 1, Wrocław). Potem konferencja, spotkanie integracyjne, modlitwa uwielbienia.

- Chodzi nam o budowanie wspaniałych relacji między młodymi z różnych wspólnot na stałym fundamencie, którym jest Chrystus. Chcemy stanąć do wspólnej modlitwy w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. Chcemy uwielbiać Boga i wsłuchiwać się w Jego głos - zapowiada K. Piechnik.

Na spotkanie obowiązują zapisy przez SPECJALNY FORMULARZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast