Nowy numer 22/2023 Archiwum

Nowicjusz - kinowy pokaz i spotkanie z reżyserem

W kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pokaz specjalny filmu "Nowicjusz", opowiadającego o formacji dominikańskiej. Po seansie zaplanowano spotkanie z reżyserem o. Łukaszem Wosiem OP.

To opowieść o tym, jak grupa młodych mężczyzn rezygnuje z dotychczasowego życia i wstępuje do nowicjatu zakonu dominikanów. Bohaterowie uczą się swoich obowiązków, ale przede wszystkim nawiązują przyjaźnie, zaczynają się otwierać i zwierzać. Dzielą się swoimi wątpliwościami co do samej wiary w Boga, ale też tego, czy zakon to droga, którą powinni obrać w życiu. Tęsknią za rodziną i przyjaciółmi. 

Film pokazuje styl życia zbudowany na paradoksie. Reżyser wprowadza nas w w niedostępne na co dzień meandry życia klasztoru dominikanów. Towarzyszymy zakonnikom, czyli ludziom, którzy uwierzyli obietnicy: strać życie, a zyskasz życie.

Czytaj także: Moc początku. Dominikanie o powołaniu

Rytm funkcjonowania za klauzurą poznajemy z perspektywy nowicjuszy, czyli osób, które są na początkowym etapie życia zakonnego. Wraz z naszymi bohaterami wyruszamy w mozolną podróż w głąb zakonu i w głąb siebie.

Jedną z jej części są spotkania z dojrzałymi zakonnikami, których nowicjat sprzed 35 lat został uwieczniony na unikatowych czarno-białych nagraniach. Oglądanie archiwalnych obrazów wspólnie przez starszych i młodszych zakonników pozwala nam wejść w dialog dwóch punktów widzenia - świeżości i doświadczenia. 

Specjalny pokaz filmu odbędzie się 29 marca o godz. 20 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Bilety do kupienia w kasie kina. Film trwa 67 minut.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Łukaszem Wosiem OP.

NOWICJUSZ zwiastun pl / w kinach 24 lutego 2023
MAYFLYpl
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast