Nowy numer 21/2023 Archiwum

Przez Wrocław przejdzie Marsz Pamięci Jana Pawła II

Wyruszy spod bazyliki św. Elżbiety pod archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Jak mówią organizatorzy, marsz jest odpowiedzią na próbę zniesławienia Jana Pawła II.

Inicjatywę organizuje społeczność "Wrocław dla Życia", która przeprowadziła kilka miesięcy temu wrocławski Marsz dla Życia.

- Próba zniesławienia pamięci św. Jana Pawła II nie może nie spotkać się z aktywną reakcją wiernych. Zdecydowaliśmy się, żeby 2 kwietnia, w rocznicę śmierci, wzorem marszu w stolicy kraju, także ulicami Wrocławia przeszedł marsz poświęcony pamięci Jana Pawła II - mówi Łukasz Burzyński, jeden z organizatorów.

Marsz rozpocznie się Mszą świętą o godz. 12 w intencji uczestników w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Około godz. 13 wyruszy w kierunku archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela. 

- Ciężko, żeby nie bolał nas bezmyślny osąd oparty na jednym, wybitnie nierzetelnym materiale. W naszym przekonaniu celem mediów jest uderzynie w papieski autorytet. W innym przypadku na ocenę postaci tak zasłużonej dla naszego narodu składałaby się najpierw rzetelna analiza naukowa, a dopiero później podważenie mitów - analizuje Łukasz Burzyński.

Jak dodaje, w tej sytuacji jest dokładnie odwrotnie - najpierw krzyknięto, oskarżono, a dopiero później dociera analiza naukowa, która zdaje się na ten moment mocno poddawać w wątpliwość wiele zdarzeń przywołanych w reportażu.

- Do nagonki wpisali się także katoliccy publicyści, uważający się za inteligencję, w rzeczywistości zagubieni w przekonaniu o wyjątkowości swoich osądów. Tworzy to obraz autentyczności tego reportażu. Przede wszystkim dlatego trzeba pokazać, zamanifestować, że nie łapiemy tej taniej przynęty. Zachęcam więc wszystkich do przyjścia pod bazylikę pw. św. Elżbiety 2 kwietnia. Wspólnie zademonstrujmy, gdzie jest prawda - zachęca Ł. Burzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast