Nowy numer 21/2023 Archiwum

Nie tylko o nagrody

W Skarbimierzu już po raz 11. odbył się Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Znamy laureatów, choc nie tylko o nagrody w przeglądzie chodziło.

Przegląd organizują Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu wraz z parafią pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu-Osiedle. Wydarzenie ma charakter wojewódzki (opolszczyzna), ale biorą w nim udział zespoły z różnych części Polski. Miejscowość leży w województwie opolskim, ale na terenie archidiecezji wrocławskiej.

W wydarzeniu biorą udział chóry, schole, zespoły oraz soliści. - Pandemia spowodowała, że przez dwa lata przegląd się nie odbył, ale już w ubiegłym roku przeprowadziliśmy go formule online. Wykonawcy przesyłali nam nagrania swoich utworów, a jurorzy je oceniali. Fizycznie odbył się koncert laureatów. W tym roku wróciliśmy do formuły sprzed pandemii - mówi dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu Grażyna Burska.

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 27 podmiotów, w których śpiewa łącznie ok. 300 osób. Wykonywane pieśni miały przybliżać charakter Wielkiego Postu oraz muzyczne tradycje kościelne. - Finałowym akcentem był koncert laureatów w kościele parafialnym pw. św. Stanisława biskupa i męczennika. Jeden z utworów został wykonany przez wszystkich wykonawców.

Idea konkursu to nie tylko zmagania o wyróżnienia. To element przygotowań do Świąt Wielkanocnych, ale również okazja do integracji lokalnego środowiska, ale również szerzej - ludzi, których pasją jest muzyka.

Laureaci XI Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej:

Grand Prix - chór Sursum Corda

 • Kategoria "chór":
 1.  "Con Amore",
 2. "Cantus Gaudium"
 3. III miejsca nie przyznano.
 • Kategoria "zespół wokalno- instrumentalny":
 1. Anioły Zbawiciela
 2. nie przyznano
 3. Rajms
 • Zespół:
 1. Perełki
 2. Kokorycz
 3. nie przyznano
 • Soliści dorośli:
 1. Dominika Łuczak-Łajewska
 2. Mateusz Łopat
 3. Damian Zając
 • Soliści dzieci:
 1. nie.przyznano
 2. Anna Majchrzak
 3. Zofia Ostaszewska
 • Schola:
 1. 4 HIM
 2. nie przyznano
 3. Kruszynki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast