Nowy numer 21/2023 Archiwum

Droga Krzyżowa dla mężczyzn w Lesie Osobowickim

Niecodzienne wydarzenie dla mężczyzn rozpocznie się od ogniska. To nawiązanie do znanej historii z Ewangelii, kiedy Szymon Piotr "stał i grzał się"...

Droga Krzyżowa dla mężczyzn to inicjatywa Przymierza Odważnych - wspólnoty działającej w całej Polsce oraz w Norwegii. W każdej lokalizacji, w której funkcjonuje grupa formacyjna, mężczyźni spotykają się, aby przeżywać tajemnice wiary chrześcijańskiej.

- Droga Krzyżowa to odpowiedź na ideały, którymi żyje wspólnota: miłość, służba formacja. Nabożeństwo w plenerze staje się wyrazem zaangażowania w to, by wspólnie, razem z całym Kościołem przeżywać Wielki Post - mówi Stefan Konopelko z Drogi Odważnych.

Droga Krzyżowa zacznie się 31 marca o godzinie 20 przy kaplicy Kornów w Lesie Osobowickim we Wrocławiu. Potrwa do około 22 i zakończy się Mszą świętą.

- Zgromadzimy się przy ognisku, nie dlatego, że będzie zimna noc. Ale dlatego, że jest to miejsce, w którym Piotr, uczeń Jezusa stał i grzał się w czasie sądu nad swoim mistrzem. Wiemy z Pisma Świętego, jaka była reakcja Piotra - nie wytrzymał presji sytuacji. Uciekł. Dał słowo, że będzie z Jezusem, ale nie wytrzymał ciężaru odpowiedzialności. My chcemy stanąć w tym miejscu i rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Chcemy uczyć się od Jezusa brać odpowiedzialność, naśladować Go w braniu krzyża w naszej codzienności - tłumaczy Stefan.

Jak podkreśla, mężczyźni nie chcą kończyć tej drogi na 14 stacji i złożeniu Jezusa do grobu. Kończąc Eucharystią chcą trwać w nadziei na Zmartwychwstanie razem z Jezusem.

Warto na to wydarzenie ubrać się cieplej i być przygotowanym na deszcz oraz mieć obuwie pozwalające chodzić po lesie. Organizatorzy na Drodze Krzyżowej zadbają o oświetlenie, jeśli jednak ktoś chce, może zabrać ze sobą latarkę. Trasa przewidziana jest tak, by każdy uczestnik mógł ją przejść.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast