Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zaśpiewają Matce

Pod koniec maja na Krzykach odbędzie się Przegląd Piosenki Religijnej „Cecyliada”.

Organizatorem wydarzenia jest katolickie przedszkole Lupikowo, działające przy parafii pw. Trójcy Świętej na wrocławskich Krzykach. – Przez lata nasze wydarzenie odbywało się w listopadzie, przy okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, patronki muzyki i muzyków kościelnych. Stąd nazwa. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy jednak o przeniesieniu przeglądu na bardziej przyjazny termin – na maj – mówi Aleksandra Nykiel, jedna z właścicielek przedszkola. Stało się tak ze względu na wiek uczestników. Przedszkolaki – bo to do nich kierowane jest zaproszenie do udziału w inicjatywie – mogą nie tylko zaprezentować swoje umiejętności i posłuchać dzieci z innych placówek, ale również wspólnie pobawić się na świeżym powietrzu.

W dotychczasowych edycjach brały udział maluchy głównie z przedszkoli katolickich, ale zaproszenie jest otwarte dla wszystkich. – Każdego roku mamy jakiś inny motyw przewodni – patriotyzm (2018) czy papieski (2020). Wymyśliłyśmy, że tym razem wydarzenie będzie poświęcone Maryi. W ten sposób chcemy nawiązać do maryjnego charakteru maja. Sam przegląd odbędzie się dokładnie w Dniu Matki – dodaje A. Nykiel.

Nauczyciele przedszkolni, którzy chcieliby, aby ich podopieczni dołączyli do uczestników Cecyliady, więcej informacji znajdą na fanpage’u Lupikowa na Facebooku lub uzyskają je mailowo: kontakt@lupikowo.pl. – Wszystkim, którzy się z nami skontaktują, wyślemy pakiet informacji – dodaje dyrektorka. Podkreśla, że dobór repertuaru jest dowolny. – Na pewno po części oficjalnej wspólnie zaśpiewamy jakieś maryjne pieśni. Na pewno będzie też poczęstunek, a przy sprzyjającej pogodzie – zabawa w plenerze. Termin zgłoszeń mija 10 maja. „Gość Niedzielny” jest patronem medialnym wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast