Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Sztafeta z Przylądka na Jasną Górę. Wbiegną na Apel Jasnogórski

Sztafeta z Przylądka na Jasną Górę. Wbiegną na Apel Jasnogórski przejdź do galerii

Już po raz trzeci kilkadziesiąt osób wyruszyło spod wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei w stronę Jasnej Góry, wspierając dzieci zmagające się z chorobą nowotworową. Wielu niesie w tym biegu ważne intencje, dołączając do nich swój własny wysiłek. Dzieci można wesprzeć także w ramach prowadzonej zbiórki.

 
Rita - jedna z uczestniczek sztafety. Agata Combik /Foto Gość

Zebrane pieniądze pomogą w walce o zdrowie podopiecznym Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Inicjator i koordynator biegu Tomek Łąk sam jest ojcem dziecka zmagającego się z chorobą. Wyjaśnia, że w tym roku zbiórka prowadzona jest na zakup środków potrzebnych do leczenia ran związanych z leczeniem onkologicznym (powstałych po wkłuciach, poparzeniach po radioterapii, itp.). Potrwa jeszcze ok 1–2 tygodni. Zobacz TUTAJ.

Zdjęcia z początku II etapu:

Sztafeta z Przylądka na Jasną Górę

Foto Gość DODANE 29.04.2023 AKTUALIZACJA 29.04.2023

Sztafeta z Przylądka na Jasną Górę

​Już po raz trzeci grupa biegaczy wyruszyła spod kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu na Jasną Górę. W pięciu etapach pokonają jednego dnia 76 kilometrów. Biegną dla podopiecznych Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Zdjęcia z początku II etapu (w Jelczu-Laskowicach).  

– Biegnie około 50 osób, część z nich całość trasy, niektórzy fragment. Wielu uczestników biegnie z intencjami osobistymi. Sporo osób pisało do mnie, prosząc, żebym „zaniósł” na Jasną Górę ich intencje. Dla wielu to też rodzaj takiej duchowej pielgrzymki. Mnóstwo ludzi zmaga się z chorobą nowotworową, większość z nas ma takie osoby wśród bliskich, znajomych – mówi Tomek.

Dodaje, że obecnie skuteczność dziecięcej chemioterapii to 80–90 proc. przypadków. – To daje nadzieję. Tą nadzieją trzeba wspierać dzieci, ich bliskich. Warto dostarczać im pozytywnych wrażeń, stwarzać pole do jakiejś dodatkowej aktywności. Życie nie może się kręcić tylko bezpośrednio wokół choroby – przekonuje, dodając, że dzieci też jakoś przeżywają organizację takich wydarzeń, jak sztafeta. Włączają się w nią na swój sposób.

Krystyna i Bartek z Siechnic zamierzają przebiec całość trasy. Odpowiada im szczytny cel biegu. Dla niej to pierwsza sztafeta, dla niego – druga. Biegają regularnie, nawet cztery razy w tygodniu. – Mój najdłuższy dystans do tej pory to 53 km – opowiada Krystyna. – Dla mnie to 240 km, w ramach „Biegu 7 szczytów”. Biegałem po różnych górach. Teraz czas pobiec na Jasną Górę – dodaje Bartek.

– Ważny jest cel: biegniemy dla dzieci chorych onkologicznie. Pomaganie jest fajne. Mam też swoje własne osobiste intencje – opowiada Rita. Wyjaśnia, że w tym biegu bierze udział po raz pierwszy, ale pewnie nie ostatni. Zamierza przebiec całość.

– Biegam dużo, także maratony, ultramaratony. Treningi są czasochłonne, ale bardzo przyjemne. Bieganie „czyści głowę”, poza tym... społeczność biegowa jest wspaniała. To ludzie pełni optymizmu. Biegacza często rozpoznasz po uśmiechu – tłumaczy.

Trasa (w sumie ok. 76 kilometrów) podzielona jest na pięć etapów, pomiędzy którymi uczestnicy przemieszczają się autokarem. Tradycyjnie w Namysłowie uczestnicy sztafety goszczeni są w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary. Do celu chcą dotrzeć tak, by – po uroczystym wbiegnięciu na Jasną Górę – wziąć udział w Apelu Jasnogórskim.

W organizację zaangażowana jest, jak zwykle, ekipa Stowarzyszenia Kilometry Pomocy. Biegową akcję wspierającą dzieci z chorobą nowotworową organizuje wraz z T. Łąkiem także w okolicach Nowego Roku, w masywie Ślęży.

« ‹ 1 › »
Sztafeta z Przylądka na Jasną Górę

Foto Gość DODANE 29.04.2023 AKTUALIZACJA 29.04.2023

Sztafeta z Przylądka na Jasną Górę

​Już po raz trzeci grupa biegaczy wyruszyła spod kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu na Jasną Górę. W pięciu etapach pokonają jednego dnia 76 kilometrów. Biegną dla podopiecznych Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Zdjęcia z początku II etapu (w Jelczu-Laskowicach).  
oceń artykuł Pobieranie..

Agata Combik Agata Combik

|

GOSC.PL

publikacja 29.04.2023 13:47

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • 2023
  • JASNA GÓRA
  • PRZYLĄDEK NADZIEI
  • SZTAFETA

Polecane w subskrypcji

  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X