Nowy numer 48/2023 Archiwum

Z Maryją szli przez miasto

W 106. rocznicę objawień fatimskich katolicy w Miliczu podjęli międzyparafialną inicjatywę nabożeństwa maryjnego na ulicach swojego miasta.

Pierwszy raz trzy parafie w mieście zorganizowały wspólnie nabożeństwo fatimskie ze św. Janem Pawłem II. Rozpoczęło się ono Mszą św. wieczorną w kościele pw. św. Michała Archanioła. Przewodniczył mu proboszcz ks Grzegorz Stój.

Słowo Boże, nawiązując do nauki papieża Polaka o Różańcu, wygłosił ks. Grzegorz Michalski, proboszcz z milickiej parafii pw. św. Anny. Po Eucharystii wierni wyruszyli na ulice miasta z modlitwą, przemierzając teren trzech milickich parafii. Odmawiali Różaniec i nieśli figurę Maryi. Całość zakończyła się w kościele św. Anny błogosławieństwem i rozesłaniem.

- Cieszę, że mogliśmy wspólnie modlić się za ojczyznę. To było piękne świadectwo wiary miliczan. Przedstawiciele wspólnot różnych parafii chętnie nieśli figurę. Przygotowali także rozważania. Odmawianie Różańca, gdy się idzie ulicami, na pewno zwraca uwagę i pokazuje, że jesteśmy jako katolicy obecni w przestrzeni publicznej. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy kontynuować takie nabożeństwo - mówi ks. Zbigniew Słobodecki, proboszcz parafii pw. Andrzej Boboli.

Podkreśla, że w takim mieście jak Milicz potrzeba jednoczących i wspólnotowych inicjatyw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy