Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ta przerwa nie musi stresować

Fundacja „Evangelium Vitae” zaprasza na warsztaty „Mama wraca do pracy”, podejmujące temat powrotu do życia zawodowego kobiet po urodzeniu dziecka.

Problemem społecznym, z którym od lat się borykamy, jest mniejsza „atrakcyjność” kobiet na rynku pracy. – W dużej mierze w związku z pełnionymi przez nie rolami opiekuńczymi w rodzinie, zwłaszcza młode kobiety i posiadające dzieci mówią o dużych trudnościach w podjęciu zatrudnienia. Trudno jest im wrócić do pracy po urodzeniu dziecka – mówi Joanna Maciejewska-Kościk z Pracowni Rozwoju Osobistego „Psyche”.

Przygotowała warsztaty, które rozpoczną się 5 czerwca o godz. 16.30 przy ul. Rydygiera 22–28 we Wrocławiu, w sali św. Anny w budynku D (Fundacja „Evangelium Vitae”). – Wiele kobiet doświadcza silnego stresu już na około pół roku przed powrotem na rynek pracy, czyli zaledwie 6 miesięcy po urodzeniu dziecka. Często mają poczucie, że zmniejszyły się ich kompetencje zawodowe, że dotychczasowe stanowisko już jest obsadzone przez kogoś innego i czeka je zmiana. Obawiają się, że praca, którą dotychczas wykonywały, będzie trudna do pogodzenia z życiem rodzinnym – opisuje psycholog, trener i doradca.

Te czynniki generują silne, nieprzyjemne emocje, obniżają mocno poczucie własnej wartości i odbijają się również na ogólnym funkcjonowaniu. – Na warsztatach będziemy oswajać lęki, które towarzyszą zarówno powrotowi na rynek pracy, ale też powierzeniu swojego dziecka pod opiekę innej osobie. Omówimy możliwości, które ma kobieta powracająca na rynek pracy po przerwie. Zarówno w przypadku powrotu do „starej” pracy, jak i w przypadku zmiany miejsca zatrudnienia. W trakcie warsztatów określimy również swoje mocne strony i doprecyzujemy, co jest w obecnej sytuacji życiowej najistotniejsze w kontekście pracy zawodowej – zapowiada pani Joanna.

Na warsztaty obowiązują zapisy mailem: psycholog.maciejewska.j@gmail.com lub pod numerem tel.: 731 962 054.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast