Nowy numer 21/2023 Archiwum

Wybierz się do bł. s. Acutiny

Siostry elżbietanki zapraszają 3 czerwca na pielgrzymkę do Krzydliny Małej, do grobu bł. s. Acutiny, jednej z dziesięciu sióstr męczenniczek elżbietańskich, których beatyfikacja odbyła się przed rokiem w katedrze wrocławskiej.

Na pielgrzymkę można się wybrać wspólnie (odjazd pociągu z Dworca Głównego PKP we Wrocławiu zaplanowano o 9.30) lub indywidualnie (spotkanie pątników jest zaplanowane na 11.00 przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Krzydlinie Małej).

Po nawiedzeniu miejsca spoczynku bł. s. Acutiny uczestnicy wydarzenia przejdą do Krzydliny Wielkiej, do miejsca męczeństwa (ok. 4 km). Po drodze zaplanowano Różaniec w intencjach pątników. Finałem będą adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego o uzdrowienie serca i wspomnień ze skutków przemocy. Zakończenie ok. 18.00.

Szczegóły i zapisy u s. Marii Czepiel CSSE: mariamcsse@gmail.com.

Siostra M. Acutina Goldberg pochodziła z Warmii. Na początku 1945 r. przebywała w Lubiążu, gdzie elżbietanki prowadziły sierociniec. 2 maja 1945 r. uciekała wraz z powierzonymi jej opiece dziewczętami z Lubiąża do Krzydliny Wielkiej. Po drodze natknęły się, niestety, na przejeżdżających żołnierzy radzieckich. Siostra Acutina stanęła w obronie dziewczyn, zasłaniając je własnym ciałem. Napastnicy zastrzelili zakonnicę, ale jej podopieczne nie zostały skrzywdzone.

Wybierz się do bł. s. Acutiny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast