Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zbliża się VI Weekend Ewangelizacyjny "Ochrzczeni Ogniem"

Uroczystość ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona archidiecezji, to okazja, by dzielić się radością spotkania z Jezusem - nie tylko w murach kościoła. Można także dołączyć do tych, którzy co czwartek przez cały rok głoszą Ewangelię na ulicach Wrocławia.

Program tegorocznego Weekendu Ewangelizacyjnego:

Czwartek 22.06.

18.00 - Eucharystia na rozpoczęcie wydarzenia z indywidualnym posłaniem do ewangelizacji - Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, Karmelici Bosi, ul. Ołbińska we Wrocławiu;

19.00-20.30 - Ewangelizacja uliczna w obrębie Ołbina i na Wyspie Słodowej;

Piątek 23.06.

16.00-18.00 - Ewangelizacja uliczna w obrębie Ostrowa Tumskiego i na Wyspie Słodowej;

18.00 - Uroczysta Eucharystia - Kościół pw. NMP na Piasku;

19:00 - Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Wrocławia na trasie: Ostrów Tumski-Rynek-Ostrów Tumski, z modlitwą za Wrocław i archidiecezję;

20.30 - Uwielbienie i odnowienie zawierzenia Bogu Ojcu (Jakub Tomalak i zespół Abba Pater Music) - Kościół pw. NMP na Piasku;

Sobota 24.06., uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

16.00-18.00 - Ewangelizacja uliczna w obrębie Ostrowa Tumskiego i na Wyspie Słodowej;

18.30 - Uroczysta Eucharystia odpustowa - katedra pw. Św. Jana Chrzciciela;

20.30 - rozpoczęcie całonocnego czuwania z modlitwą za miasto Wrocław i Archidiecezję przed Najświętszym Sakramentem z udziałem wspólnot wrocławskich - kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Katedralna 4. Zakończenie o 8.00;

Niedziela 25.06.

16.30 - Uroczysta Eucharystia - Kościół pw. Świętego Krzyża;

17.30-19.00 - Uwielbienie (diakonia muzyczna zespołu N.O.E.) - plac przed kościołem pw. Świętego Krzyża; w międzyczasie ewangelizacja uliczna w Obrębie Ostrowa Tumskiego.

Swoistym przygotowaniem do dorocznego Weekendu Ewangelizacyjnego są comiesięczne całonocne czuwania organizowane w noc z pierwszego piątku na pierwszą sobotę miesiąca w różnych kościołach naszej archidiecezji. Ich koordynatorem są Katolicy na Ulicy - członkowie różnych wspólnot, którzy w każdy czwartek o 20.30 prowadzą ewangelizację na wrocławskim rynku (zwykle przy budynku poczty lub przy pobliskim pręgierzu).

- Idea comiesięcznych spotkań jest taka, żebyśmy jako członkowie różnych wspólnot poznawali się, podejmowali wspólne inicjatywy. Podczas czuwań modlimy się zwłaszcza w intencji parafii, które nas goszczą, obecnych z nami wspólnot. Widać owoce tej modlitwy - mówi Paweł Baranowski.

- Chcielibyśmy zachęcać ludzi ze wspólnot do ewangelizacji, także takiej prowadzonej na ulicy. Co tydzień w rynku modlimy się, uwielbiamy Boga, głosimy Kerygmat. Formujemy się każdy w swojej wspólnocie (ja należę z żoną do Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie), głosić możemy wspólnie - dodaje.

- Taka ewangelizacja jest bardzo cenna także dla nas samych - podkreśla. - Wbrew pozorom często spotykamy się z życzliwością. Ludzie chcą rozmawiać. Czasem oczywiście ktoś mówi, że nie jest zainteresowany czy jest zajęty, czasem zdarzają się agresywne reakcje, ale zawsze - podkreślam zawsze - wszystko się kończy pokojowo. Pamiętam człowieka, który ze złością kopał w nasz głośnik, był o coś wściekły na Pana Boga. Rozmowa była mocna. Na końcu serdecznie się przytuliliśmy.

Paweł wspomina również o dodatkowych inicjatywach - jak koncert ewangelizacyjny pod ratuszem wrocławskim w Niedzielę Miłosierdzia czy przy bulwarze X. Dunikowskiego w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Może święto patronalne archidiecezji to dobra okazja, by podjąć decyzję o zaangażowaniu się w czwartkową ewangelizację?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast