Nowy numer 38/2023 Archiwum

Czuwanie modlitewne w Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Odbyło się w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia we Wrocławiu, w parafii pw. Opieki św. Józefa, w ramach comiesięcznego Wieczernika Niepokalanego Serca Maryi.

Po wieczornej Mszy św. rozpoczęło się uwielbienie, potem nastąpiła modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie, posłanie i błogosławieństwo ewangelizatorów z ruchu „Katolicy na ulicy”, a także nabożeństwo różańcowe (Jerycho wokół kościoła z Wojownikami Maryi) i modlitwa o nowe powołania, modlitwa w ciszy oraz koronka wyrzeczenia się zła i napełnienia Duchem Świętym. Godzinę przed północą rozpoczęła się Godzina Święta.

– Zawsze w pierwsze czwartki miesiąca odbywają się u nas takie wieczerniki modlitwy, także w intencji powołań. W Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana modliliśmy się szczególnie o świętość kapłanów – mówi o. Krzysztof Piskorz OCD.

Organizatorzy comiesięcznych spotkań przypominają słowa Chrystusa wypowiedziane do Małgorzaty Marii Alacoque w 1674 roku: „We wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny".

Godzina spędzona u stóp Najświętszego Sakramentu szczególną wymowę miała w ten właśnie dzień, kiedy Kościół w liturgii przypominał chwile spędzone przez Jezusa w Ogrójcu, pełną bólu walkę duchową i przyjęcie „kielicha” – dobrowolne ofiarowanie życia za zbawienie świata, zgodnie z wolą Ojca.

– Ty nas uczysz pełnienia woli Ojca... Jesteś namaszczony Duchem Świętym. Jako Najwyższy, wieczny Kapłan pragniesz, abyśmy i my przyjęli to namaszczenie Duchem Świętym, aby stanowić w Tobie to święte kapłaństwo, bo jesteśmy ludem wezwanym do bycia królewskim kapłaństwem – modlił się o. Krzysztof. – Przychodzimy, jako lud wybrany, jako ci, którzy są wezwani, by uczestniczyć Jezu w Twoim kapłaństwie, abyśmy mogli składać z Tobą ofiary miłe i przyjemne.

Uczestniczący w modlitwie „Katolicy na ulicy” już przygotowują się do kolejnego Weekendu Ewangelizacyjnego towarzyszącego obchodom ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona archidiecezji wrocławskiej. Więcej - wkrótce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast