Nowy numer 38/2023 Archiwum

Brzeg. Zatrzymaj się w biegu

W brzeskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zakończył się kolejny kurs "Zatrzymaj się w biegu". Jego zwieńczeniem była Msza św. z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Kurs realizowany był w formule randek małżeńskich – przy kawie, herbacie, cieście, w kawiarence parafialnej. Pary uczestniczyły pięciu piątkowych spotkaniach, słuchając kolejnych prelegentów (a także zadając im pytania, wchodząc w dialog).

Znaleźli się wśród nich Izabela i Waldemar Jankowscy ("Recepta na szczęśliwe małżeństwo"), ks. Mirosław "Malina" Maliński ("Jak się nie pozagryzać w małżeństwie, czyli dialog jako ratunek”), Marta i Rafał Zawiertowie ("Źle mnie wychowaliście". Jak nie przegrać walki o dzieci?), Roksana i Andrzej Cwynarowie ("Jak nie pokłócić się o kasę?"). Gościem ostatniego spotkania był dr Mieczysław Guzewicz ("Święte Łoże Małżeńskie") – znawca teologii biblijnej i pastoralnej, konsultor Rady d/s Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, który mówił o współżyciu seksualnym w małżeństwie.

Koordynatorami kursu byli Lucyna i Mirosław Śliwowie z Domowego Kościoła oraz ks. Jan Ingot z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu. – Formuła randki sprzyja nie tylko osobom mocno zaangażowanym w życie Kościoła. Pozwala każdemu poznać chrześcijański model małżeństwa i rodziny, odświeżyć relację małżeńską – mówi kapłan. Dodaje, że rok temu z grona uczestników zawiązał się nowy krąg Domowego Kościoła. Część ubiegłorocznych kursantów postanowiła tym razem wspomóc organizatorów, np. przygotowując ciasta.

Po Mszy św. z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbyła się agapa – rodzaj „wesela”. Kurs odbywający się w maju, miesiącu kwiatów, miłości i zakochanych, to dobry czas na "nowy początek" we wspólnej małżeńskiej wędrówce.

Brzeg. Zatrzymaj się w biegu   Spotkania miały konwencję randek małżeńskich. Archiwum prywatne Brzeg. Zatrzymaj się w biegu   Podczas ostatniej prelekcji. Archiwum prywatne Brzeg. Zatrzymaj się w biegu   Zakończenie kursu. Archiwum prywatne

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast