Nowy numer 38/2023 Archiwum

Na rolkach do Czarnej Madonny

Jeszcze tylko do 15 czerwca trwają zapisy na 7. Rolkową Pielgrzymkę Wrocławską. Chętni powinni podjąć decyzję możliwie jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę to inicjatywa Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu oraz Salezjańskiego Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu we Wrocławiu. - Każdego roku nasze pielgrzymkowe rozważania opieramy o temat roku duszpasterskiego. Tym razem hasło brzmi "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

Przez 4 dni - od 7 do 9 lipca - ponad 60 osób przemierzy 221 kilometrów. Codziennie przewodnik pielgrzymki, ks. Jerzy Babiak w konferencjach będzie omawiał jeden z przymiotów Kościoła - Jezusowy, wspierający, służebny, niezniszczalny.

- Pielgrzymka to nie tylko przejazd na Jasną Górę, słuchanie konferencji i uczestnictwo w modlitwie. To wszystko ma bowiem prowadzić do zbudowania wspólnoty - mówi Paula Cudak, organizatorka wydarzenia. Podkreśla, że sprzyja temu dość mała grupa. - Ten stosunkowo kameralny charakter ułatwia jednak budowanie relacji. Konferencje są oczywiście ważne, ale jednak najważniejsze jest to, co dzieje się między uczestnikami - rozmowy, ale też wspieranie się w trudnych momentach czy przygotowywanie posiłków zbliża do siebie obce osoby. Docierały do nas po poprzednich edycjach zwrotne informacje, że to, co się zadziało na trasie, buduje ich na kolejnych wiele miesięcy - opowiada.

A co z umiejętnościami? - Ta propozycja jest dla wszystkich, ale jednak jakieś minimalne chociaż umiejętności jeżdżenia na rolkach trzeba mieć. Zwykle nie jest problemem kondycja, bo jeśli ktoś jeździ chociażby rekreacyjnie to da sobie radę. Trzeba pamiętać, że pielgrzymka jest nierozłączna z wysiłkiem. Najważniejsza jest technika hamowania. To ważne ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych - dodaje.

Jak zwykle pielgrzymce będzie towarzyszyła akcja pomocowa "Kilometry Miłości" przygotowana przez Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" oddział we Wrocławiu. W tym roku środki będą zbierane na zakup leków dla ubogich pacjentów kliniki oraz doposażenie przedszkola w Fullasie, ubogiej wiosce na południu Etiopii. Obie placówki prowadzą Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Dzieciątka Maryi. Pielgrzymi będą mogli dobrowolnie wybrać pakiet, w którym za przejechany 1 km wniosą ofiarę na ten cel. Darowiznę będzie można wpłacić na konto lub gotówką w trakcie pielgrzymki. 

Wszystkich zainteresowanych Rolkową Pielgrzymką Wrocławską zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia: www.rolkowa-wroc.pl. Tam znajdują się ważne informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy i szczegóły akcji "Kilometry Miłości"

Pielgrzymka odbywa się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast