Świadectwo cudownie uzdrowionej - posłuchaj na żywo

W związku z obchodami 81. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża w Domu Edyty Stein odbędzie się spotkanie z Teresą Benedyktą McCarthy - cudownie uzdrowioną za wstawiennictwem Edyty Stein.

Wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia o godz. 17. Oprócz Teresy Benedykty McCarthy będzie obecny także ks. Emmanuel Charles McCarthy.

W 1987 r. s. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), karmelitanka bosa i męczennica obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, została beatyfikowana na mocy dekretu o heroicznym męczeństwie - męczenników Stolica Apostolska dyspensuje od potrzeby cudu do beatyfikacji.

Do kanonicznego stwierdzenia świętości bł. Teresy Benedykty od Krzyża i przeprowadzenia procesu kanonizacji potrzebowano jednego cudu. Wydarzył się on w życiu dziewczynki - Teresy Benedykty McCarthy z Brockton w stanie Massachussets (Stany Zjednoczone).

Teresa Benedykta McCarthy (ur. 8 sierpnia 1984 r.), jest 12. dzieckiem ks. Emmanuela Ch. McCarthy'ego, kapłana katolickiego obrządku melchickiego, i Mary M. Buman. 19 marca 1987 r. pod nieobecność rodziców spożyła nieokreśloną ilość lekarstwa - tylenolu.

Wątroba dziewczynki była pięciokrotnie powiększona, a stan jej zdrowia określono jako krytyczny. Jedyną nadzieją dla niej było przeprowadzenie transplantacji wątroby, a dziewczynka była pierwsza na liście chorych oczekujących na ten zabieg.

Wobec tych wydarzeń rodzice Teresy Benedykty, rodzeństwo oraz szeroki krąg przyjaciół i znajomych podjęli modlitwę za wstawiennictwem patronki dziewczynki - s. Teresy Benedykty od Krzyża.

Od 24 marca stan jej zdrowia zaczął się niespodziewanie poprawiać. Po dwóch dniach przeniesiono dziecko na oddział terapii przejściowej, a od 28 marca leczono je na oddziale terapii zwyczajnej, by 5 kwietnia, całkowicie zdrowe, mogło wrócić do domu.

25 lutego 1997 r., podczas dyskusji teologów konsultorów kongregacji, przy sześciu głosach pozytywnych i jednym wstrzymującym się, wykazano ścisły związek przyczynowy między wezwaniem pośrednictwa służebnicy Bożej Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) a uzdrowieniem i przyznano, że rzeczywiście jej wstawiennictwu należy przypisać cud.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem e-mail: biuro@edytastein.org.pl. Liczba miejsc ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..