W najbliższą sobotę 19 sierpnia na pl. Solnym we Wrocławiu będzie się dużo działo. Fani książek powinni tam zajrzeć.
Wydawnictwo IPN organizuje 19 sierpnia w całej Polsce szereg wydarzeń, które mają popularyzować publikacje i książki wydawane przez siebie. We Wrocławiu święto książki historycznej będzie miało szczególnie urozmaicony charakter.
Wszystko rusza o godz. 16. Na odwiedzających czekać będzie aż 950 tytułów. A przez 13 następnych dni można będzie kupić bestsellerowe książki o 40 proc. taniej, ceny zaczynać się będą już od 5 zł.
- Planujemy spotkania autorskie wokół niezwykle ciekawych publikacji. O pisarzu Alfredzie Szklarskim, który stworzył cykl książek przygodowych o Tomku. O katastrofie w Czarnobylu, jej skutkach i konsekwencjach dla Polski oraz o gen. Władysławie Andersie. Podczas spotkań będzie można porozmawiać i zadać pytania autorom - mówi Kamil Dworaczek, dyrektor IPN Wrocław.
Spotkania autorskie będą się odbywać od godz. 16 do 19. Oprócz tego instytut zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w grach i zabawach wokół planszówek, które wydaje IPN.
- Przeprowadzimy warsztaty dla dzieci, m.in. z malowania toreb znaku Polski Walczącej. Każdy będzie mógł zabrać sobie taką torbę jako pamiątkę. Chcemy, żeby całość miała charakter rodzinny, integracyjny, a także popularnonaukowy. Zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są ciekawymi książkami, historią najnowszą i dobrą zabawą - zapowiada K. Dworaczek.
Wydarzenie będzie miało także charakter plenerowy. Od 16.00 sprzęt bojowy wystawi Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej. Na pl. Solnym stanie scena, a na niej o godz. 19 wystąpi raper Tadek Firma Solo, którego utwory poświęcone są najnowszej historii Polski. To z kolei ukłon w stronę młodzieży.
Święto książki historycznej ma promować księgarnię IPN, funkcjonującą na pl. Solnym od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Prezentuje ona dorobek wydawnictwa IPN. Są to książki naukowe, ale nie tylko. To także oferta dla dzieci, na której czele stoją cieszące się wielką popularnością planszówki IPN.
- Warto zwrócić uwagę na komiksy. Szczególnie na serię o Antku Srebrnym. Bohater przeżywa losy Polski od 1939 r. do zakończenia II wojny światowej. Ma różne przygody. Po własnym synu wiem, że to historia niezwykle wciągająca - opowiada dyrektor wrocławskiego IPN.