Nowy numer 38/2023 Archiwum

Od świtu do zmierzchu z Przylądkiem na Śnieżkę

Planujesz 2 września wycieczkę w okolice Śnieżki? Każdy twój krok może wspomóc dzieci zmagające się z nowotworami! Tomek Łąk po raz kolejny zaprasza do udziału w 12-godzinnym ulatramaratonie na Śnieżkę.

Tomek, tata Szymona – podopiecznego wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei – wykorzystuje każdą okazję, by wesprzeć małych pacjentów w ich walce o zdrowie. Wraz ze stowarzyszeniem Kilometry Pomocy organizuje m. in. Sztafetę z „Przylądka Nadziei” na Jasną Górę. Tym razem zaprasza na 12-godzinny ultramaraton na Śnieżkę, który odbędzie się już 2 września.

Ultramaraton na Śnieżkę wiąże się ściśle z RakReatonem – organizowanym po raz kolejny przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

RakReaton to wrześniowa inicjatywa, do której można dołączyć poprzez bieg, spacer czy jazdę na rowerze. Celem jest wspólne pokonanie w ciągu 30 dni w sumie 1,2 miliona kilometrów na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Partnerzy wyzwania – Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel – przekażą wówczas 120 tysięcy złotych na wsparcie dzieci z rakiem.

Jedną z form dołączenia do RakReatonu jest właśnie udział w ultramaratonie na Śnieżkę.

– Bieg zaczyna się w sobotę 2 września o 6.00. Startujemy spod schroniska Samotnia i pokonujemy przez 12 godzin trasę Samotnia-Strzecha Akademicka-Dom Śląski-Śnieżka i z powrotem – wyjaśnia T. Łąk.

Oczywiście każdy włącza się w bieg w dowolnym momencie i na dowolny czas. Dla chętnych (wszystkich, nie tylko osób, które dołączają do ultramaratonu) czeka o 12.00 dodatkowa atrakcja.

W samo południe pod Schroniskiem PTTK Samotnia im. Waldemara Siemaszki na zainteresowanych będzie czekał przewodnik sudecki Karol Łąk, który bezpłatnie będzie oprowadzał po części Karkonoskiego Parku Narodowego.

– Będą do okolice Małego Stawu, Domku Myśliwskiego, Strzechy Akademickiej. Wycieczka potrwa ok. półtora godziny, od 12.00 do 13.30, a w czasie jej trwania będzie można poznać historię parku, posłuchać o różnych ciekawostkach z nim związanych – tłumaczy Tomasz.

O 14.00 organizator wydarzenia zaprasza na uroczysty poczęstunek.

By twój bieg czy wędrówka (a także udział we wspomnianej wycieczce z przewodnikiem) wsparły akcję pomocy, zainstalować należy na urządzeniu mobilnym aplikację Activy - Partnera technologicznego RakReatonu (rakreaton2023.activy.app).

– Zapraszamy wszystkich, którzy tego dnia planują odpoczynek w Karkonoszach, w pobliżu Śnieżki. Możesz pomóc, niezależnie od tego, jakim tempem i jak daleko masz zamiar biec lub iść. Każdy krok się liczy. W ramach ultramaratonu nie biegniemy oczywiście razem. Każdy sam dostosowuje sobie miejsce, czas – podkreśla T. Łąk.

Niezależnie od wydarzenia 2 września, w RakReaton można włączyć się przez cały wrzesień – chodząc, biegając czy jeżdżąc na rowerze. Więcej TUTAJ.

Od świtu do zmierzchu z Przylądkiem na Śnieżkę  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast