Nowy numer 38/2023 Archiwum

Bądź z nami w dziele osobistej i wspólnotowej odnowy duchowej

Tymi słowami zwrócił się do Maryi w jasnogórskim wizerunku bp Jacek Kiciński CMF, który poprowadził rozważania podczas modlitwy apelowej. Apel był częścią czuwania w ramach pielgrzymki duchowieństwa i wiernych archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę.

Biskup Jacek zaznaczył, że w ostatnich dniach rozpoczęliśmy duchowe przygotowania do synodu w archidiecezji wrocławskiej. - Pragniemy go powierzyć Twojej opiece. Chcemy wsłuchać się w słowo Boże, by to słowo przemieniało nasze serca i przyczyniało się do nawrócenia naszego życia i odnowy całego Kościoła. chcemy od Ciebie, Maryjo, uczyć się, jak słuchać, zachowywać, rozważać i wypełniać słowo Boga. Chcemy stawać się świadkami przemiany wspólnoty naszego Kościoła - mówił.

- Jest w nas wiele dobra, wspaniałych inicjatyw i dzieł, ale mamy świadomość, że potrzebujemy osobistej i wspólnotowej odnowy, nawrócenia naszych serc i struktur. Maryjo! Wierzymy, że ten czas, który jest przed nami, stanie się czasem wspólnotowych rekolekcji archidiecezji wrocławskiej. Prosimy, aby Duch Święty oświecał nasze serca i umysły, abyśmy poszukiwali i odkrywali wolę Boga w życiu codziennym. Dlatego dziś prosimy: ucz nas słuchać Boga i ludzi, rozeznawać wolę Ojca i pomagaj nam, by słowo usłyszane i rozeznane zamienić w konkretne czyny - prosił Matkę Bożą.

Biskup pomocniczy wrocławski podkreślił, że Jezus uzależnia swoje działanie od naszego zaangażowania. - Dopiero wówczas dokonuje cudu przemiany wody w wino. Potrzeba nam dziś młodego wina i nowych bukłaków. Winem młodym jest młodość Ewangelii, a bukłakami nasze codzienne życie. Chcemy napełnić stągwie czystą wodą słowa Bożego. Maryjo, bądź z nami w tym dziele osobistej i wspólnotowej odnowy duchowej - wołał.

Następnie zawierzył Matce Bożej całą archidiecezję oraz wiernych wszystkich stanów. - W Twoim Niepokalanym Sercu zamykamy wszystkie nasze sprawy i prosimy: bądź z nami w każdy czas i wspieraj nas - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast