Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wejść w życie jako księżniczka, a nie kopciuszek

Rusza "Projekt Księżniczka". Dziewczynki w wieku 9-12 lat są zaproszone na spotkania formacyjne "Pod Czwórką". Chodzi o wsparcie dla rozwoju dziewczynek jako ludzi, kobiet, chrześcijanek, umiłowanych córek Boga.

Pierwsze spotkanie już 22 września o godzinie 17 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Organizatorem "Projektu Księżniczka" jest Wspólnota Serca Bożego przy kościele NMP na Piasku.

- Każda kobieta, dziewczynka ma w sobie coś z księżniczki. A nawet więcej - jest córką Króla. Tylko często sama w sobie tego nie widzi i najbliżsi nie pomagają jej tego odkryć. Dlatego organizujemy takie spotkania, aby dziewczynki wchodziły w życie jako księżniczki, a nie jako kopciuszki - mówi s. Krzysztofa Kujawska ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, która poprowadzi spotkania

Doświadczona zakonnica, która zajmowała się niegdyś tematem ofiar handlu ludźmi, podkreśla, że bardzo istotna jest chrześcijańska formacja osobowości od najmłodszych lat. Szczególnie u kobiet, które często stają się ofiarą różnego rodzaju przemocy. 

Spotkania będą odbywać się regularnie raz w miesiącu. Terminarz:

  • 22 września, sala nr 3
  • 20 października, sala nr 15
  • 24 listopada, sala nr 15
  • 15 grudnia, sala nr 15

Zapisy oraz więcej szczegółów u Gabrieli Kot-Kuropki9: SMS pod numer tel. 601-393-106. Koszt jednego spotkania: ofiara dobrowolna na zgromadzenie sióstr pasterek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast