Nowy numer 49/2023 Archiwum

Jezusowi...

Jeśli marzysz o tym, by po ciężkim tygodniu pracy odetchnąć pełną piersią w najlepszym możliwym towarzystwie, to ta propozycja jest właśnie dla ciebie. Inicjatywa "Jezusowi..." startuje już w najbliższy piątek 22 września o 21.00.

Na czym to wszystko będzie polegać? "Być może masz w sobie głód większego spotkania - sam na sam z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, a potem przyjęcia Go w Komunii Świętej podczas Eucharystii w kaplicy Wawrzynowej, jak to miało miejsce przed laty, przez wiele lat... istnieje doskonała okazja do tego. Od września 2023 roku raz w miesiącu odbywać się będą wieczorne adoracje w dolnej kaplicy na Bujwida, podczas których będziemy mogli w ciszy, w pokorze, z Miłością, jednoczyć się z Żywym Bogiem!" - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Inicjatorem wydarzenia jest o. Piotr Bęza, prowincjał klaretynów. Kilka lat temu wraz z ks. Stanisławem "Orzechem" Orzechowskim duszpasterzował w DA "Wawrzyny". Decyzją swoich braci ze zgromadzenia z Wrocławia przeniósł się do Warszawy, by objąć urząd prowincjała. Od początku września znów mieszka we Wrocławiu, bo do stolicy Dolnego Śląska został przeniesiony dom prowincjalny.

Ojciec Piotr uznał, że pomimo bardzo wielu obowiązków chciałby zaangażować się duszpastersko. Stąd pomysł na comiesięczne spotkania. Inspiracją był również papież Franciszek. - Podczas Światowych Dni Młodzieży zachęcał, by postawić na nowo Pana Jezusa w centrum życia. Czytałem też po raz kolejny adhortację "Evangelii gaudium", w której papież pisze o tym, że jeśli nie będziemy mieli żywej relacji z Jezusem, to nie będziemy o Nim mówić - mówi. Zaznacza też, że piątkowe spotkania nie są tylko dla obecnych i byłych "Wawrzynów". - To propozycja całkowicie otwarta - dodaje.

W planie spotkania jest adoracja Najświętszego Sakramentu (21.00) i Msza św. (22.00).

Ci, którzy chcieliby regularnie uczestniczyć w spotkaniach, mogą dołączyć do facebookowej grupy TUTAJ.

Jezusowi...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy