Nowy numer 49/2023 Archiwum

Pierwsze spotkania rejonowe zespołów presynodalnych przed nami

W ciągu najbliższych dni grupy wiernych, które tworzą już parafialne zespoły presynodalne, zbiorą się na specjalnych spotkaniach w rejonach (kilka dekanatów). Będzie to kolejny etap przygotowań do synodu. Sprawdźcie, kiedy i gdzie się odbędą.

Przygotowania do synodu diecezjalnego trwają. Obecnie przebiega etap presynodalny, w którym m.in. rysują się zespoły parafialne. Miały one już swoje pierwsze spotkania przy parafiach, teraz przyszedł czas na szersze zapoznanie się i modlitwę. Na spotkania w rejonach zaproszeni są wszyscy członkowie parafialnych zespołów presynodalnych: księża proboszczowie, księża wikariusze, osoby konsekrowane i osoby świeckie.

Uczestnicy najpierw wysłuchają półgodzinnej katechezy, opartej o treści zapisane w Apokalipsie w listach do siedmiu Kościołów. Tym razem będzie to List do Kościoła w Efezie. Katechezę wygłaszają członkowie Komisji Głównej i Sekretariatu Synodu Archidiecezji Wrocławskiej oraz zaproszeni przez komisję goście.

W części drugiej wierni zbiorą się na modlitwie adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem. Adorację poprowadzi obecny na miejscu zespół. Po modlitwie wszyscy są zaproszeni na półgodzinną agapę. To bycie razem, proste spotkanie przy herbacie/kawie, ciastku, przedłużenie świętowania, przestrzeń nawiązywania relacji.

- W trakcie spotkań rejonowych chcemy doświadczyć radości bycia razem z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem oraz umocnić się jako wspólnota diecezjalna. Poczuć, że jesteśmy razem zaproszeni do troski za Kościół, którego granice przekraczają granice parafii czy dekanatu. Mamy nadzieję, że wszyscy członkowie zespołów parafialnych znajdą czas, by wziąć w tym udział, szczególnie że w rejonach spotykamy się po raz pierwszy - mówi Adriana Kwiatkowska z sekretariatu synodu.

Cały scenariusz spotkania i modlitwy można znaleźć TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań w rejonach:

Pierwsze spotkania rejonowe zespołów presynodalnych przed nami

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy