Nowy numer 49/2023 Archiwum

Dolnośląscy rzemieślnicy zapraszają

W najbliższą niedzielę 24 września odbędzie się Święto Rzemiosła Dolnośląskiego. Rozpocznie się ono Mszą św. o 10.00 w intencji dolnośląskich rzemieślników w katedrze wrocławskiej pod przewodnictwem krajowego duszpasterza rzemiosła polskiego ks. kan. Krzysztofa Rusieckiego.

Po Eucharystii planowany jest uroczysty orszak rzemieślniczy do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, gdzie odbędzie się druga część święta, w czasie której uhonorowani zostaną zasłużeni rzemieślnicy.

W ramach tegorocznego święta na skwerze u zbiegu ulic Wita Stwosza i Szewskiej odbędzie się również "Świętomięs Polski z Drobiem". To impreza propagująca mięso drobiowe oraz jego przetwory jako podstawowy składnik zdrowego żywienia, połączony z pokazami kulinarnymi, nieodpłatną degustacją i poczęstunkiem, prezentacjami edukacyjnymi i spotkaniami z przedstawicielami nauki oraz występami artystycznymi.

Organizatorami wydarzenie są Ogólnopolski Cech Rzeźników, Wędliniarzy i Kucharzy w Poznaniu oraz Dolnośląska Izba Rzemieślnicza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy