Nowy numer 49/2023 Archiwum

Na PWT możesz jeszcze wystartować

Na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu trwa dodatkowa (III) tura rekrutacji. Studenci, którzy chcą podjąć studia, mają czas do 20 października i do tego czasu muszą zarejestrować się w elektronicznym systemie, który odnajdą na stronie uczelni www.pwt.wroc.pl.

Poza rejestracją elektroniczną kandydaci na studia będą musieli uzupełnić dokumenty w formie papierowej, a 30 października zostaną ogłoszone wyniki. - Statystyki w porównaniu do ubiegłego roku pokazują lekki wzrost zainteresowania ofertą PWT, co nas cieszy i mocno mobilizuje do ciężkiej pracy nad tym, żeby naszą ofertę wybierało każdego roku coraz więcej młodych ludzi - mówił Łukasz Ligorowski, rzecznik prasowy Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Zaznacza, że ofertę uczelni warto wybrać nie tylko z chęci rozwoju osobistego, ale również z prostego i bardzo prozaicznego powodu. - Stałe i częste zapytania, które otrzymujemy ze strony placówek edukacyjnych o pedagogów i katechetów, pokazują też, że jest duże zapotrzebowanie na osoby z kwalifikacjami w powyższym zakresie, dlatego tym bardziej zapraszamy, jeszcze w tym roku akademickim, do podjęcia studiów na PWT - dodaje. Do wyboru jest cały wachlarz propozycji zarówno studiów dziennych, jak i podyplomowych.

A jak wyglądają tegoroczne statystyki? W ramach dotychczasowej rekrutacji na studia pedagogiczne zgłosiło się 41 studentów, z czego 37 zostało przyjętych. Na teologię - studia magisterskie - zarejestrowało się 21 osób (świeccy - 12, klerycy - 9), na studia podyplomowe - 71 chętnych i tyle samo przyjętych. Studia doktoranckie w dwóch trybach - szkoły doktorskiej i podyplomowych specjalistycznych studiów teologicznych - podejmie 11 osób.

Wśród studiów podyplomowych największym zainteresowaniem cieszy się kierunek psychoterapia - 29 osób, po nich są podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne (24 osoby).

Oferta Papieskiego Wydziału Teologicznego obejmuje:

  • W ramach studiów dziennych, bezpłatnych, można wybrać kilka kierunków:

- pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - profil praktyczny (studia magisterskie 5-letnie)
- pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, specjalności do wyboru:
a) pedagogika opiekuńcza i praca z rodziną,
b) pedagogika osób starszych - nowość (studia licencjackie)
- pedagogika II stopnia - magisterskie,
- teologia w dwóch cyklach (dla osób świeckich i dla kandydatów do kapłaństwa).

  • W ramach studiów podyplomowych oferowane są kierunki: psychoterapia, studia teologiczne w różnych wariantach (szczegóły na www.pwt.wroc.pl) oraz studia nauki o rodzinie, które dają możliwość pracy nie tylko w szkole, ale w różnego rodzaju ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy