Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nie żyje proboszcz parafii w Henrykowie

Zmarł o. Wiesław Rymarczyk, cysters, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Henrykowie. Był cenionym duszpasterzem.

Po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł o. Rymarczyk. Cysters był proboszczem parafii henrykowskiej od 2016 roku. Zmarł 8 listopada w wieku 64 lat.

Wiesław Rymarczyk urodził się w 1959 r. w Szczyrzycu. Jego powołanie poczęło się i wzrastało w cieniu cysterskiego klasztoru. Jako młodzieniec wstąpił w progi tego zakonu. Po nowicjacie i studiach filozoficzno-teologiczych w Oliwie (1979-1985) przyjął święcenia kapłańskie w 1985 roku. Jako duszpasterz pracował w rodzinnym Szczyrzycu, Mogile, Nowej Hucie, Wąchocku, Gdańsku-Oliwie i na Dolnym Śląsku.

Za swoje główne zadanie uważał pracę z młodzieżą. Uważał, że doskonałą formą ewangelizacji młodzieży mogą być pielgrzymki, wspólne wypady turystyczne, rajdy, szeroko pojęty sport. Sam był zapalonym sportowcem. Uwielbiał zwłaszcza piłkę nożną i - jak twierdził - niejednokrotnie przekonał się, że piłka może przyciągać do Boga. W 1995 r. o. Wiesław założył nawet Klub Piłkarski "Olivia".

Był osobą lubianą i szanowaną za działania duszpasterskie i remontowe. Zainicjował m.in. Cysterski Festyn Parafialny w Henrykowie.

Pogrzeb odbędzie się w Szczyrzycu w poniedziałek 13 listopada o godz. 13. Wcześniej w kościele w Henrykowie odprawiona zostanie Msza św. pożegnalna - 12 listopada o godz. 14.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy