Nowy numer 48/2023 Archiwum

Przegląd schol dziecięcych z diecezji po raz pierwszy

Do końca listopada trwają zapisy na diecezjalne spotkanie dziecięcych zespołów muzycznych "Iskra".

Przegląd odbędzie się przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego w 2024 roku (6 kwietnia), ale zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca listopada pod adresem mailowym iskradsm@gmail.com. Dlaczego zapisy kończą się tak wcześnie? - Musimy się dobrze przygotować do tego wydarzenia i z dużym wyprzedzeniem wiedzieć ile zespołów przybędzie. W zwrotnej informacji podamy więcej szczegółów. Wśród nich będzie link do formularza, by określić repertuar, liczbę wykonawców i instrumentów do nagłośnienia - mówi Piotr Błaszczak, prowadzący scholę podczas niedzielnych Mszy św. z udziałem dzieci w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy.

Dotychczas w okolicy odbywały się podobne wydarzenia, ale miały one charakter bardzo lokalny. - Drugą motywacją do podjęcia się tego dzieła było to, by podczas synodu diecezjalnego, wskazać ludziom zaangażowanym w życie swoich parafii, że warto tworzyć takie dziecięce zespoły. Dlaczego? Bo musimy dbać o to najmłodsze pokolenie - dodaje.

Spotkanie będzie się składało z kilku elementów - zarówno tych typowo technicznych jak warsztaty emisyji głosu, jak również integracyjnych i modlitewnych. Celem jest wsparcie i docenienie wszystkich zaangażowanych w dzieło schol parafialnych.

Więcej informacji w informacji zwrotnej po napisaniu wiadomości mailowej.

Czytaj także: Przegląd i docenienie

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy