Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jak rozmawiać o świecie w czasach, gdy wszyscy mówią i nikt nie słucha?

Powyższe pytanie było tematem spotkania ze znanym dziennikarzem i autorem "Raportu o stanie świata" - Dariuszem Rosiakiem, w którym wzięli udział uczniowie liceum salezjańskiego przy Zespole Szkół Salezjańskich "Don Bosco".

Dariusz Rosiak znany jest z pasji do poszukiwania prawdy i docierania do sedna problemów. Program, który prowadzi, zdobywa uznanie zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych, dlatego spotkanie z nim wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zgłębić swoją wiedzę na temat trudności z komunikacją w dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej ludzi mówi, ale mało kto słucha. Dariusz Rosiak podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tego problemu i radził, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy rozmowa staje się trudna. Młodzież miała również okazję zadać pytania dotyczące aktualnych konfliktów na Bliskim Wschodzie. Gość liceum opowiedział o swoich doświadczeniach, podróżach do tych regionów i podzielił się wiedzą na temat tła historycznego problemów, z którymi obecnie borykają się tamtejsze społeczeństwa.

Kolejnym ważnym zagadnieniem, które poruszono, było umiejętne odczytywanie ważnych informacji. Dariusz Rosiak podkreślił, jak istotne jest rozróżnianie wiarygodnych źródeł od fake newsów oraz jak należy podejść do analizy treści, zanim uwierzymy we wszystko, co przeczytamy w internecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy