Nowy numer 09/2024 Archiwum

Modlitwa przy szopce w tym roku niezwykle cenna

Od 8 grudnia br. do 2 lutego 2024 r. we franciszkańskich kościołach będzie można uzyskać odpust zupełny, modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem. W których świątyniach archidiecezji wrocławskiej mamy taką możliwość?

Konferencja Rodziny Franciszkańskiej ogłosiła, że od 8 grudnia br. (uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP) do 2 lutego 2024 r. (święto Ofiarowania Pańskiego) można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół prowadzony przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem.

Odpust został udzielony przez papieża Franciszka w związku z 800. rocznicą urządzenia franciszkańskiego żłóbka w Greccio. Nawet ci, którzy nie są w stanie fizycznie nawiedzić kościoła franciszkańskiego, mogą uzyskać odpust, ofiarowując swoje cierpienie i składając duchową ofiarę.

Prosimy o upowszechnienie we wszystkich naszych miejscach tego „przywileju”, który dobrze wpisuje się w szczególną relację zapoczątkowaną między św. Franciszkiem a Kościołem, kiedy poprosił papieża o odpust dla nawiedzających Porcjunkulę. Wyrażamy nadzieję, że będzie dla całej rodziny franciszkańskiej okazją do komunii i duchowej odnowy każdego brata i każdej siostry - piszą w specjalnym liście przełożeni franciszkańskich wspólnot.

To także przypomnienie, komu zawdzięczamy stworzenie szopki - św. Franciszkowi z Asyżu. 24 grudnia 1223 rr. zorganizował on w Greccio pierwszą na świecie żywą szopkę bożonarodzeniową.

W archidiecezji wrocławskiej mamy kilka kościołów franciszkańskich:

WROCŁAW

  • kościół pw. św. Karola Boromeusza (franciszkanie konwentualni) -  ul Krucza 58,
  • kościół pw. św. Augustyna (kapucyni) - ul. Sudecka 90,
  • kościół pw. św. Antoniego z Padwy (franciszkanie brązowi) - al. Jana Kasprowicza 26,
  • kościół pw. św. Alberta Wielkiego (franciszkanie brązowi) - ul. Redycka 10/12,

KRYNICZNO

  • kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika - ul. Trzebnicka 12.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy