Nowy numer 09/2024 Archiwum

Adwentowe koncerty u dominikanów

Odbędą się 2 i 3 grudnia w kościele pw. św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim we Wrocławiu, a związane są z Adwentowymi Warsztatami Liturgiczno-Muzycznymi, które od 1 do 3 grudnia trwają w dominikańskim klasztorze.

Sobotnie wydarzenie to koncert pieśni adwentowych w wykonaniu kameralnego chóru Sancta Trinitas, któremu dyrygować będzie kompozytor i dominikanin o. Dawid Kusz OP, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w 2014 r. z wyróżnieniem obronił doktorat, dyrygent chóru i orkiestry podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (2016) oraz podczas Mszy św. kończącej jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego pod przewodnictwem papieża Franciszka na Lateranie (2017).

Koncert rozpocznie się 2 grudnia o 19.45, a jego słuchacze będą mogli wesprzeć dzieło ratowania Starego Refektarza.

Uczestnicy warsztatów wystąpią z koncertem w niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o 12.00, podczas której słowo wygłosi o. Tomasz Samulnik OP. W dominikańskim kościele zaśpiewa chór 165-osobowy, pod kierownictwem Urszuli Rogali, Łucji Nowak, Rafała Maciejewskiego i o. Dawida Kusza OP.

Warsztaty skierowane zostały do schol i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, kleryków, księży, sióstr zakonnych oraz osób śpiewających indywidualnie, a połączone są z rekolekcjami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy