Nowy numer 09/2024 Archiwum

Bożonarodzeniowe warsztaty świąteczne w Karmelu

Instytut Duchowości "Karmel" zaprasza na warsztaty świąteczne, które potrwają od 8 do 10 grudnia w klasztorze karmelitów bosych przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu.

Uczestnicy będą zaproszeni, by odzyskać zdrowie ducha i ciała, przygotować się do Bożego Narodzenia w wymiarze duchowym i nie tylko, pogłębiając swoją więź z Bogiem, odkrywając także Jego dary ukryte w naturze.

W piątek 8 grudnia po wieczornej Mszy św. o 19.00 w sali nr 1 rozpocznie się prelekcja "Skutki grzechu w człowieku", którą wygłosi ks. dr prał. Aleksander Radecki. Kapłan poruszy temat wpływu zła, grzechu na zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe, na nasze relacje z Bogiem, bliźnimi i ze światem.

W sobotę 9 grudnia o 10.30 (do 13.00) rozpoczną się warsztaty zdrowotno-kulinarne ze św. Hildegardą dla młodych i przyszłych mam. Dietetyczka Aneta Grzelczyk opowie, jak według zaleceń św. Hildegardy przygotować się do poczęcia dziecka, czego unikać w czasie ciąży, jakie zioła są wskazane, jak poradzić sobie z dolegliwościami w okresie karmienia piersią.

9 grudnia od 15.00 do 18.00 potrwają warsztaty "Szkoła modlitwy", które poprowadzi o. Antoni Rachmajda OCD. Karmelita zaprosi słuchaczy, by odzyskali ducha dziecka Bożego wraz ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Jak podkreśla - niezależnie od wieku, jesteśmy dziećmi Bożymi, a ufność, że Ojciec jest z nami w każdej chwili naszego życia, to podstawa zdrowia fizycznego i psychicznego, zdrowych relacji z innymi i ze światem.

10 grudnia, w niedzielę, od 7.00 do 14.00 przy karmelitańskim kościele można odwiedzić kiermasz świąteczny. Do kupienia będą tu prozdrowotne mieszanki ziołowe na wirusy wszelkie, pocovidowe, leczące brak energii i sił do życia, "sól życia", sadzonki żyworódki, aloesu pasiastego, geranium, mydła naturalne.

Więcej: karmelicibosi.wroclaw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy