Nowy numer 09/2024 Archiwum

Bożonarodzeniowe warsztaty u trzebnickich boromeuszek

Rozpoczną się w sobotę 9 grudnia o 14.00. Uczestnicy spędzą niezwykłe chwile przy pierniczkach czy stroikach, a także będą mieli niepowtarzalną okazję zajrzeć do różnych klasztornych zakamarków, w tym klasztornej kuchni. Trwają zapisy.

W programie:
● pieczenie świątecznych pierniczków w klasztornej atmosferze i niepowtarzalna okazja, by zajrzeć do klasztornej kuchni;
● dekorowanie pierniczków królewskim lukrem i ozdobami (można przynieść własne ulubione zdobienia);
● przystrajanie świątecznych stroików z zielonych iglaków (można przynieść własne ozdoby, organizatorzy zapewniają gałęzie szlachetnych sosen i świerków);
● najmłodsi zaproszeni są do narysowania prac pod tytułem "Moje Boże Narodzenie", które zostaną od razu zaprezentowane w sali "Immaculata" na planszach wystawowych.

Zapisy: SMS na nr 504 844 140 lub klasztor.trzebnica@gmail.com.

Na przedświąteczne spotkanie zapraszają siostry boromeuszki i Fundacja dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej "By służyć".

- Takie warsztaty organizujemy tylko raz w roku - mówi prezes fundacji Krystyna Klamińska. - W klasztornej atmosferze będziemy przede wszystkim myśleć o dzieleniu się dobrem i świątecznym nastrojem - ze wszystkimi naszymi bliskimi, ale także osobami samotnymi, potrzebującymi uśmiechu i zapewnienia o pamięci. Dlatego przygotujemy upominki świąteczne dla chorych i samotnych. Będziemy piec pierniczki (tu pojawi się unikatowa możliwość zajrzenia do klasztornej kuchni!). Na dekorowanie pierniczków i stroików zapraszamy do reprezentacyjnej Sali Henryka, a w sali wystawowej "Immaculata" zaprosimy każdego, kto zechce, do wykonania pracy plastycznej. Prace zostaną od razu zaprezentowane na tablicach wystawowych.

Na warsztaty zaproszeni są wszyscy: dzieci, dorośli, młodzież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy