Nowy numer 09/2024 Archiwum

Chcesz się pozbyć egoizmu? Przyjdź na akatyst

W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu zaprasza na Akatyst ku czci Bogurodzicy.

Nabożeństwo w kościele na wrocławskim Gądowie rozpocznie się w czwartek 7 grudnia o godz. 19.

- Zapraszamy każdego, kto pragnie duchowo przeżyć uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. W Polsce oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Po pierwsze dlatego, że jest Matką Jezusa Chrystusa. Ale dla nas, Polaków, to także postać ważna ze względu na historię naszego narodu - mówi ks. Jakub Wiechnik, wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana.

Przypomina, że najstarsze piśmienne polskie tradycje odwołują się do Bogurodzicy. Kapłan zaprasza na odśpiewanie pięknej modlitwy, jaką jest akatyst. - To bardzo ciekawa forma. Starożytna modlitwa, która w swojej wymowie jest bliska litanii. Tak sobie myślę, że gdy kogoś kochamy, to chcemy tej osobie prawić komplementy. Zobaczmy, ile komplementów można prawić kobiecie - Maryi. Pokazuje to właśnie akatyst. Jaki to fantastyczny język! Całość ma charakter medytacyjny. Stara tradycja duchowa mówi, że ilekroć my mówimy: "Maryja", tylekroć Ona mówi: "Jezus". A On najlepiej wie, co jest nam potrzebne - tłumaczy ks. Wiechnik. - Chcesz się pozbyć egoizmu? Przyjdź na akatyst. Chcesz się nauczyć komplementować drugą osobę? Doceniać ją? Nauczysz się tego na akatyście, wpatrując się w Maryję - uśmiecha się ks. Jakub.

Chcesz się pozbyć egoizmu? Przyjdź na akatyst

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy