Nowy numer 09/2024 Archiwum

VII Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w Michałowicach

W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawla II w Michałowicach po raz siódmy zorganizowała Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej.

Festiwal rozpoczął się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Józefa Melera w kościele pw. św. Michała Archanioła w Michałowicach (na terenie parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubszy), po której zebrani obejrzeli najpierw piękny montaż słowno-muzyczno-taneczny pt. „Niepokalana”.

– W festiwalu wzięli udział przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach, z Zespołu Szkolono Przedszkolnego w Lubszy, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach oraz uczniowie PSP w Michałowicach. W tym roku zaproszeni na festiwal byli absolwenci szkoły: Daria Maryszczak, Kamila Szkuta i Damian Zając – mówi dyrektorka placówki w Michałowicach, Alicja Przepiórka, która 9 lat temu zainicjowała maryjny festiwal.
Coroczne spotkanie maryjne to okazja do rozważania tajemnicy Maryi – poprzez muzykę i słowo, tradycyjne i nowe utwory poświęcone Matce Bożej. Młodzi wykonawcy śpiewali-modlili się do Niepokalanej, wpatrując się w Nią podczas Zwiastowania, pod Krzyżem i w chwale nieba. „Cała piękna jesteś, Maryjo...” – wyśpiewywali.

Wśród wykonywanych utworów zabrzmiała m.in. piosenka „Niepokalana” (sł. i muz. Lilianna Mordziak):

„Otwarta na Boga, odwiecznie wybrana
Matko Chrystusa,
Pełna wiary na wzór Abrahama
– Niepokalana.

Ciebie otacza nieziemski blask,
A nad Twą głową dwanaście gwiazd,
Księżyc się srebrzy u Twoich stóp,
Boga uwielbia Twój pokorny duch (...).”

Kilka zdjęć:

VII Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w Michałowicach   Materiały organizatorów VII Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w Michałowicach   Materiały organizatorów VII Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w Michałowicach   Materiały organizatorów VII Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w Michałowicach   Materiały organizatorów

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy