Nowy numer 09/2024 Archiwum

Roraty dla młodzieży o godzinie... 19.19

Pora rzeczywiście nietypowa. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Roraty dla młodych w każdy piątek Adwentu o godz. 19.19.

W Adwencie DDM Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich nastolatków na Roraty. W każdy piątek, a zatem 8, 15 i 22 grudnia, o nietypowej godzinie Msza św. będzie odprawiana w kościele pw. św. Idziego na Ostrowie Tumskim (przy archikatedrze wrocławskiej).

- Urokliwy, mały kościół, ciemność rozświetlona lampionami, piękny śpiew i młode twarze to tylko kilka z argumentów przemawiających za uczęszczaniem na Roraty dla młodzieży. Oczywiście, najwłaściwszą porą Rorat jest wczesny poranek. Wiadomo jednak, że nasza młodzież jest w szkole często od wczesnych godzin, szczególnie ci, którzy muszą wstać na lekcje religii na 7.10 - mówi ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Jego zdaniem, trzeba szukać alternatywy dla młodych, którzy podchodzą do Kościoła jeszcze zbyt nieufnie. Piątkowy wieczór to dla wielu czas odprężenia, ale też imprez. - My proponujemy jakąś alternatywę. Być może na takie Roraty przyjdzie kilkanaście osób, ale to nie szkodzi. Zgodnie z tym, co mówił ks. Joseph Ratzinger, a późniejszy papież Benedykt XVI - Kościół przyszłości to małe wspólnoty. Trzeba uszanować to "proroctwo" i iść w tę stronę - uważa ks. Rozpędowski.

Sama adwentowa Msza św to nie koniec. Wszyscy uczestnicy są zaproszeni na zimową herbatę i dobre rozmowy. - Być może ktoś będzie chciał dołączyć do wspólnoty działającej przy DDM albo zwyczajnie się poprzyglądać. To też dobrze. Chcemy przyjąć każdego młodego człowieka. O dziwnej porze - 19.19. Pan Bóg działa w najbardziej dla nas niespodziewanych momentach. O 19.19 także! - podsumowuje diecezjalny duszpasterz młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy